2، 7 میلیارد ریال درآمد وقفی جنوب خراسان صرف محرم می گردد

2، 7 میلیارد ریال درآمد وقفی جنوب خراسان صرف محرم می گردد ال مور: گناباد- دو میلیارد و 795 میلیون ریال درآمد موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی شهرستانهای گناباد، خواف و بجستان واقع در جنوب خراسان رضوی بر مبنای نیت واقفان به برگزاری مراسم عزاداری محرم و صفر و تغذیه عزاداران حسینی اختصاص دارد.


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بجستان روز دوشنبه در خلال گفت و گو با خبرنگار ایرنا به اختصاص یك میلیارد و 530 میلیون ریال درآمد موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی این شهرستان به برگزاری آیینهای محرم و صفر اشاره و بیان كرد: با صرف این مبالغ مراسم عزدارای دهه نخست محرم در مسجد ساباط و حسنیه های حاجیه و حاج خداداد برگزار می گردد.
حجت الاسلام سیدكاظم مهدیزاده اضافه كرد: همینطور 'طرح بصیرت عاشورایی' با هدف ترویج فرهنگ و معارف و اهداف نهضت عاشورا همزمان با دهه نخست محرم در سه بقعه متبركه و 10 مسجد و حسینیه بجستان برگزار شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گناباد هم اظهار داشت: یك میلیارد و 190 میلیون ریال درآمد موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی ویژه محرم و صفر این شهرستان برای برگزاری عزاداری سرور و سالار شهیدان(ع) به خصوص در 26 روستا هزینه می گردد.
حجت الاسلام محمد تقوی افزود: طرح بصیرت عاشورایی ویژه محرم و صفر شامل پاسخگویی به مسائل شرعی، مشاوره، اقامه نماز جماعت، سخنرانی و مداحی همراه با برنامه های فرهنگی هم طی این مدت در هفت بقعه متبركه گناباد در حال برگزاری است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خواف هم به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 75 میلیون ریال درآمد موقوفات این شهرستان بر مبنای نیات واقفان به برپایی عزاداری امام حسین(ع) و تغذیه عزاداران در محرم اختصاص یافت.
حجت الاسلام هادی حسین آبادی اضافه كرد: طرح بصیرت عاشورایی هم همراه با عزادارای محرم در مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) و مصلای خواف برگزار می گردد.
270 هیات در روزهای محرم و صفر در حسنیه ها، تكایا و مساجد و بقاع متبركه شهرستانهای گناباد، بجستان و خواف واقع در جنوب خراسان رضوی به عزاداری می پردازند. شهرستانهای خواف، بجستان و گناباد در مجموع با 270 هزار نفر جمعیت و بیش از هشت هزار موقوفه و بقعه متبركه به ترتیب در فاصله 267، 278 و 287 كیلومتری جنوب مشهد واقع هستند.
2095/1858


1397/06/26
13:52:26
5.0 / 5
4209
تگهای خبر: فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس