مسئول بسیج سازندگی،

جهادگران بسیجی قم در برپایی موكب های اربعین مشاركت می كنند

جهادگران بسیجی قم در برپایی موكب های اربعین مشاركت می كنند ال مور: قم - مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) قم اظهار داشت: اجرای مناسب برنامه های فرهنگی و مذهبی یكی از عرصه های مهم مورد توجه جهادگران بسیجی است و در این زمینه گروه های جهادی استان برای برپایی موكب های اربعین و پذیرایی از زائران مشاركت خواهند كرد.


سرهنگ پاسدار علی دستوری روز پنجشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا، اضافه كرد: بر مبنای هماهنگی های انجام شده مقرر است گروه های جهادی قم علاوه بر مشاركت در برپایی موكب های پذیرایی از زائران اربعین، در زمینه تبلیغ و بصیرت افزایی شركت كنندگان در این مراسم معنوی هم فعالیت كنند.
وی بیان كرد: این گروه ها در نقاط مختلف مسیر پیاده روی زائران و به خصوص در مناطق مرزی كشورمان مستقر خواهند شد و همزمان با برپایی موكب به اقدامات مختلف فرهنگی و اجتماعی هم می كنند.
وی افزود: گروه های جهادی طلاب و دانشجویان با آمادگی كامل در این موكب ها مستقر شده و علاوه بر انجام فعالیت های فرهنگی، پاسخگوی سئوالات دینی و اعتقادی زائران خواهند بود.

** اجرای موفق رزمایش سپاهیان محمد رسول الله(ص)
دستوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری موفق رزمایش جهادی سپاهیان محمد رسول الله(ص) 2 در قم، اظهار داشت: این رزمایش از نهم تا بیست و نهم شهریورماه سال جاری به مدت 20 روز در مناطق حاشیه ای و كمتر برخوردار شهر قم برگزار و در آن برنامه های مختلف سازندگی و خدمت رسانی توسط گروه های جهادی اجرا شد.
وی با بیان این كه در این رزمایش یكهزار و 400 جهادگر خواهر و برادر در قالب 120 گروه جهادی حضور داشتند، افزود: در این مدت شش هزار نفر روز اردوی جهادی در قم برگزار و خدمت رسانی لازم به جامعه هدف رزمایش عرضه شد.
وی با اشاره به اجرای 26 طرح فنی و عمرانی توسط جهادگران قمی در این رزمایش اضافه كرد: عرصه فعالیت گروه های جهادی در این رزمایش متفاوت و متنوع بود و در برنامه های عمرانی اقدام هایی همچون ساخت و مرمت منازل مسكونی و مساجد، رنگ آمیزی مدارس، بهسازی معابر شهری و جدول گذاری، تولید شبكه های آب رسانی و راه اندازی زیرساخت های مورد نیاز مردم مناطق محروم، مورد توجه قرار گرفت.
نخستین مرحله رزمایش سراسری سپاهیان محمد رسول الله (ص) از روز جمعه، نهم شهریورماه با حضور 14 گردان الی بیت المقدس و با برنامه ستون كشی، راهپیمایی و استقرار در نقاط اردوگاهی و تمرین های نظامی در قم شروع شد.
دومین مرحله رزمایش یاد شده كه تا آغاز هفته دفاع مقدس ادامه پیدا كرد، شامل اردوی گروه های جهادی بود كه با هدف خدمت رسانی و محرومیت زدایی به نقاط حاشیه ای و محروم استان انجام شد.
سومین مرحله این رزمایش هم به صورت همزمان در هفته دفاع مقدس برگزار گردید و طی آن بسیجیان كشور اجتماع بزرگ عاشورایی و باشكوهی را برگزار كردند.
بیش از سه هزار جهادگر بسیجی در قالب 75 گروه جهادی به صورت داوطلبانه در فعالیت های بسیج سازندگی استان قم، حضور دارند.
بسیج سازندگی قم دارای 33 گروه جهادی از میان طلبه های حوزه های علمیه، 22 گروه جهادی از میان دانشجویان دانشگاه های استان و 20 گروه جهادی از بین داوطلبان حوزه های مساجد و محلات است.
این مجموعه با هدف محرومیت زدایی و انجام طرح های عام المنفعه در اردیبهشت ماه سال 1379 به فرمان رهبر معظم انقلاب، تشكیل شد.
7405/ 6133/


1397/07/19
13:49:01
5.0 / 5
4652
تگهای خبر: بهسازی , تولید , جامعه , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس