كانون هنرمندان رضوی در كرمانشاه راه اندازی شد

كانون هنرمندان رضوی در كرمانشاه راه اندازی شد ال مور: كرمانشاه - سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در كرمانشاه، از طریق اندازی كانون هنرمندان رضوی در مجتمع شهید آوینی كرمانشاه اطلاع داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایرنا، حسن موحد روز یكشنبه در گردهمایی خادمیاران رضوی كه در محل مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی كرمانشاه برگزار شد، تصریح كرد: امروز گردهم آمده ایم تا در مجلسی كه با نام امام رضا (ع) متبرك شده تشكل هنرمندان رضوی را راه اندازی نماییم و خویش را به خیمه این امام بزرگوار وصل نماییم.
موحد در مورد وظایف این كانون افزود: جذب، آموزش و سازماندهی هنرمندان رضوی به منظور انجام خدمت در عرصه هنر به نام و نیت امام هشتم (ع) همچون مهم ترین وظایف این تشكل است.
وی خاطرنشان كرد: امروز جنگ جدید استكبار و دشمنان ایران اسلامی به شكل آشكاری شروع شده و اگر این دشمنی در گذشته به صورت پنهانی بود هم اكنون به شكل تهدید و تحریم نمود پیدا كرده است.
وی با تاكید براینكه تنها با پیروی از منشور جهادی رهبری و وحدت می توان از این وهله حساس عبور كرد، اضافه كرد: امروز موج عظیم رضوی در سراسر ایران به راه افتاده كه كرمانشاه از این نعمت بزرگ بی بهره نمانده است.
وی افزود: علی بن موسی الرضا (ع) متعلق به همه است و كرمانشاهیان صاحب خیمه امام رضا (ع) شده اند.
این مسئول با اشاره به اینكه برای خادمیاری دیگر نیازی به صبر چندساله و یا پیمودن مسافت زیاد نیست، اظهار داشت: مشتاقان می توانند با رجوع به دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی بعنوان خادمیار تشرفی ثبت نام كنند.
سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در كرمانشاه افزود: از دهه كرامت سال قبل تا امسال نزدیك به یك هزار داوطلب بعنوان خادمیار در استان ثبت نام كرده اند كه از دهه كرامت امسال تا به امروز نزدیك به یك هزار و 200 خادمیار دیگر در این طرح عضو شده اند.
موحد از قرارگاه امدادی رضوی بعنوان یكی از فعالترین پایگاه ها در زلزله 7.3 دهم ریشتری سرپل ذهاب یاد كرد و تصریح كرد: در این زلزله از جانب قرارگاه رضوی به میزان 620 خودرو به مناطق صدمه دیده اعزام شد.

** هنرمندان با خلق آثار هنری پیام رسان نقش ائمه اطهار (ع) هستند
معاون هنری و سینمایی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه نیز، با تاكید براینكه رد پای معنوی هنرمندان در حرم مطهر رضوی به خوبی مشهود است، اظهار داشت: هنرمندان با خلق آثار هنری پیام رسان نقش ائمه اطهار (ع) به مردم هستند.
مظفر تیموری تصریح كرد: در آینده ای نزدیك شاهد حضور گسترده هنرمندان در تشكل هنرمندان رضوی خواهیم بود كه شرح وظایف آن به متعاقبا اعلام می گردد.
وی اضافه كرد: هسته اولیه این كانون، متشكل از هشت هنرمند است كه تا سقف 64 نفر و حتی فراتر هم افزایش می یابد.
تیموری با تاكید براینكه امام رضا (ع) متعلق به همه جهانیان است، اظهار داشت: هنرمندان یكی از افرادی هستند كه توانسته اند با استفاده از هنر بین مردم و ائمه اطهار (ع) ارتباط برقرار كنند چون كه به هنگام ورود به حرم مطهر رضوی كاشی كاری، آینه كاری و هنردست هنرمندان توانمند این مرز و بوم در مقابل دیدگان زوار قرار می گیرد.
تیموری افزود: از جانب دیگر هنرمندانی كه با قصه و تعزیه خوانی در معرض دید عموم قرار می گیرند می توانند به خوبی نقش و پیام این بزرگان دینی را به مردم برسانند.
تیموری اضافه كرد، همه ما بدهكار امام رضا (ع) هستیم و بارها ثابت شده هر زمان كه با نیت خالص دست به دامان ایشان شده ایم با ناامیدی باز نگشته ایم.
7460/8066


1397/07/22
19:23:46
5.0 / 5
4588
تگهای خبر: آموزش , آینده , ثبت نام , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس