شهردار تهران: تكدی گری حرمت ها و شرافت انسانی را از بین می برد

شهردار تهران: تكدی گری حرمت ها و شرافت انسانی را از بین می برد ال مور: شهردار تهران با تاكید بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت مشاركت های مردمی برای كاهش صدمه های اجتماعی، اظهار داشت: تكدی گری شرافت و حرمت انسانی را از بین می برد، بنابراین باید این مورد به صورت كامل حذف شود.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمدعلی افشانی در آیین بهره برداری از مجتمع فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران اظهار داشت: امروز اقدام بزرگی با همكاری شهرداری، فرمانداری و استانداری تهران انجام شده است. معمولا در كشور ما برای سنجش اقدامات، به حجم نگاه می كنند و یا میزان اعتبار هزینه شده را می سنجند اما گاهی یك حركت فرهنگی از پروژه ای بزرگ كه میلیاردها تومان هزینه در بر داشته، ارزشمندتر است.

وی اضافه كرد: برای سنجش اقدامی كه انجام شده، كافی است یك بار در ذهن خود به این مورد فكر كنید كه پدر و مادری كه فرزند معتادی دارند و در گوشه ای از خیابان افتاده است، چه حالی دارند؟ آن ها چه روح و روانی خواهند داشت. در چنین شرایطی مسئول بودن و راحت خوابیدن و به راحتی از كنار این مورد عبور كردن، چه معنایی دارد؟

افشانی اظهاركرد: با تداعی كردن این موضوعات در ذهن اعلام كردم كه ظرف مدت یك سال متكدیان را از سطح شهر تهران جمع خواهم كرد. بطور قطع فردی كه سر چهارراه دست دراز می كند دیگر چیزی برایش باقی نمانده و تحقیر شده است.

وی افزود: این وظیفه ما مسئولان است كه در مقابل این صدمه ها احساس آرامش نداشته باشیم. بطور قطع كار دشواری نیست و تنها با انجام وظایف قانونی خود می توانیم در راه حل این مشكلات گام برداریم.

وی تصریح كرد: بخش عظیمی از افرادی كه تكدی گری می كنند هنگامی كه مشاهده می كنند درآمدی برای آن ها وجود دارد به قیمت از دست رفتن همه حرمت های آدمی حتی دیگران را هم برای انجام این كار فرامی خوانند. تكدی گری همه حرمت انسانی را از بین می برد بنابراین باید این مورد را حذف نماییم. اعتیاد هم برای همه اطرافیان فرد دردآور است. این وظیفه ماست كه تلاش نماییم خیابان به خیابان و با بهره گیری از ظرفیت نهادهای اجتماعی، اقدام موثری دراین مسیر انجام دهیم.

شهردار تهران با تاكید بر ضرورت جذب مشاركت مردم در كاهش صدمه های اجتماعی اظهار داشت: باید بدانیم اگر اعتماد مردم را جلب نماییم با بهره گیری از مشاركت آن ها می توانیم در راه كاهش صدمه های اجتماعی گام برداریم. اگر نهادهای اجتماعی را درست به كار بگیریم، هر یك از آن ها می توانند محلات شهر تهران را درست كنند و ما باید تنها بعنوان تسهیل گر در كنار آن ها باشیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر ضرورت فرهنگ سازی در حوزه مقابله با صدمه های اجتماعی به نقش رسانه ها و صداوسیما اشاره نمود و اضافه كرد: صداوسیما باید در جهت آموزش شهروندان گام بردارد تا شهروندان یاد بگیرند حرمت و ارزش آدمی چه جایگاهی دارد و آدم ها باید یاد بگیرند كه بدون دست دراز كردن، زندگی شرافتمندانه داشته باشند كه در این مسیر صداوسیما نقش بسزایی دارد.
1397/08/03
20:00:00
5.0 / 5
4491
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شهرداری , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس