كتابخانه های روستایی البرز توسعه می یابد

كتابخانه های روستایی البرز توسعه می یابد ال مور: كرج- مدیركل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری البرز اظهار داشت: راه اندازی و توسعه فضاهای كتابخانه ای در روستاهای استان با مساعدت اداره كل كتابخانه ها و دهیاران و روسای شوراهای اسلامی توسعه می یابد.


به گزارش ال مور به نقل از ایرنا، غفور قاسم پور روز دوشنبه درنشست با مدیر كل كتابخانه های عمومی البرز اضافه كرد: امروزه با رویكرد و نگاه توسعه پایدار به روستاها، ملزم به انجام كار فرهنگی برای حفظ هویت روستاها هستیم.
وی افزود: با عنایت به بحث مهاجرت از روستاها به شهرها، راه اندازی و راه اندازی مراكز فرهنگی در روستاها بسیار لازم است.
قاسم پور افزود: به مناسبت نزدیك شدن هفته كتاب، با استفاده از هماهنگی با دهیاران و روسای شورای روستا و دیگر مسئولین، جلسه ای با مبحث كتابخانه های عمومی برگزار و نحوه راه اندازی و توسعه فضاهای كتابخانه های عمومی و دیگر زمینه های همكاری را بررسی خواهیم كرد.
مدیر كل كتابخانه های عمومی البرز هم در این دیدار اظهار داشت: تعامل و همكاری با تمام ارگان ها برای ترویج فرهنگ كتابخوانی، در دستور كار كتابخانه های عمومی استان قرار گرفته است.
احمد قنبر هراتی اضافه كرد: بدین منظور از هر فرصت و ظرفیتی با هدف تحقق رسالت كتابخانه های عمومی استفاده خواهیم كرد.
وی افزود: 9 كتابخانه روستایی و 2 كتابخانه سیار در استان وجود دارند، با عنایت به مهاجر پذیری این استان این نیاز است تا فضای كتابخانه ای در البرز بیشتر توسعه یابد.
قنبر هراتی اظهار داشت: بهترین روش برای پیشگیری از صدمه ها در تمام عرصه ها، فرهنگ سازی و بهترین وسیله برای فرهنگ سازی و تولید آگاهی، كتاب و كتابخوانی است.
استان البرز دارای 45 كتابخانه نهادی، 23 كتابخانه مشاركتی و یك باب كتابخانه مستقل است.
7414/ 6155


1397/08/07
13:59:39
5.0 / 5
4819
تگهای خبر: توسعه , تولید , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس