ایران و اتریش درباره برگزاری نمایشگاه فرهنگی رایزنی كردند

ایران و اتریش درباره برگزاری نمایشگاه فرهنگی رایزنی كردند ال مور: لندن – عبادالله مولایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در وین در دیدار با «یوهانا راخینگر» رئیس كتابخانه ملی اتریش درباره برگزاری نمایشگاه آثار فارسی موجود در كتابخانه ملی اتریش شامل نسخ خطی و اسناد تاریخی روابط دو كشور در تهران رایزنی كرد.


به گزارش روز جمعه ایرنا، برگزاری یك همایش علمی به صورت هم زمان با نمایشگاه آثار فرهنگی در تهران از دیگر مواردی بود كه در دیدار سفیر ایران و رئیس كتابخانه ملی اتریش موردبررسی قرار گرفت.
بر این اساس قرار شد در آینده نزدیك نماینده ای از طرف سازمان اسناد و كتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران به منظور پیگیری مقدمات این رویداد بزرگ به اتریش سفر كند.
دو طرف همین طور درباره آخرین تحولات و چشم انداز تعاملات فرهنگی دو كشور گفت وگو و تبادل نظر كردند.
كتابخانه ملی اتریش دارای یكی از گنجینه های غنی، ثمین و منحصربه فرد آثار مكتوب زبان فارسی در اروپا می باشد.
این كتابخانه درواقع جانشین كتابخانه سلطنتی امپراتوری اتریش است. ساختمان كتابخانه در سال 1723 در دربار وین بر پا شد و از آن تاریخ تابحال گسترش یافته است.
در 1590 این كتابخانه دارای 9000 جلد كتاب بود و به تدریج آثاری از سراسر اروپا، به مجموعه اضافه گردید و این وضع تا قرن نوزدهم ادامه داشت.
این كتابخانه پس از انقراض امپراتوری در سال 1918 به تدریج به یك كتابخانه مدرن تبدیل شد تا آنكه در سال 1945، «كتابخانه ملی اتریش» نام گرفت.
اروپام ** هـ ن **1586


1397/08/25
17:35:23
5.0 / 5
4760
تگهای خبر: آینده , ساخت , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس