راكعی:

بهتر شدن فضای شهر برای زنان

بهتر شدن فضای شهر برای زنان به گزارش ال مور مشاور امور زنان شهردار تهران با تاكید بر اینكه از همه توان خود برای بهتر شدن وضع زندگی زنان در تهران استفاده خواهند كرد، اظهار داشت: تهران چهره ای خشن برای زنان دارد كه باید با كمك تیم جدید شهرداری، این چهره را عوض كنیم.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، فاطمه راكعی در جلسه دیدار اعضای كمیته زنان خانه احزاب كه متشكل از زنان اصولگرا، اصلاح طلب و مستقلین و اعتدالیون هستند، به افزایش سهم زنان در مدیریت كلان كشور اشاره و تصریح كرد: علاوه بر مشاور امور زنان مناطق بیست ودوگانه تهران و مدیران امور بانوان این مناطق، تمام تلاش خویش را به كار می گیریم تا سهم زنان در بخش های مدیریتی سازمان ها و شركت های زیر مجموعه مدیریت شهری افزایش یابد.
مشاور امور زنان شهردار تهران اضافه كرد: به كمك بانوان فرهیخته ای كه هم اكنون در شهرداری هستند و كسانی كه سال هاست در این حوزه با جدیت تمام كار می كنند، برنامه های مربوط در حوزه زنان را دنبال خواهم كرد.
وی با تاكید بر ضرورت تقویت ستاد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار، اضافه كرد: رفع خشونت از جامعه، تامین امنیت زنان، مهربان تر شدن چهره شهر برای زنان، ورزش و اوقات فراغت زنان، مسائل زنان صدمه دیده و در معرض صدمه و همینطور مساله دختران جوان از جمله برنامه های مهم ما در حوزه زنان است.
راكعی با تاكید بر اینكه باید با حفظ منزلت و عزت نفس انسانی به دنبال رفع مشكلات زنان در شهر باشیم، اضافه كرد: زنان متكدی در سطح شهر و كودكان كار از جمله مسایلی هستند كه باید با نگاه انسانی به آن توجه كنیم.
او با اشاره به اینكه زنان از نماد تعیین كننده و تعریف كننده شهرها به شمار می آیند، بیان داشت: شهر ما مردانه است و زن ها در فضای شهری هنوز موثر نیستند، باید شرایط امن برای زنان به وجود آورد و تغییر ساختاری در زمینه شهرسازی متناسب با ذائقه زنان شكل بگیرد.
مشاور امور زنان شهردار تهران با اشاره به اینكه فضای شهر باید به گونه ای باشد كه بانوان دارای فرزندان كوچك به راحتی با محیط ارتباط برقرار كند، اظهار داشت: باید برای زنان باردار، سالخورده و دختران جوان فضای مناسب در شهر دیده شود.
راكعی تصریح كرد: در این راستا حتما از همكاری همه زنان دانشگاهی و پژوهشگر و البته مردان همفكر دانشگاهی و پژوهشگر فعال كشور استفاده خواهیم كرد.
وی در ادامه به تغییر رنگ و مبلمان شهری اشاره و تصریح كرد: نام ها و سردیس هایی از زنان نام آور و تاریخ ساز ایرانی اعم از متقدم و معاصر باید در شهر دیده شود.
مشاور امور زنان شهردار تهران همینطور در ادامه از زنان هنرمند و خلاق درخواست نمود ایده ها و پیشنهادات خویش را در این خصوص به مدیریت شهری ارائه دهند.
در ادامه این جلسه اعضای كمیته زنان خانه احزاب ایران نقطه نظرات و پیشنهاد خویش را در عرصه مدیریت شهری عرضه كردند.
فاطمه اصلان زاده، دبیر كمیته زنان خانه احزاب ایران با اشاره به ضرورت بهره گیری از پتاسیل رسانه ای مدیریت شهری در مورد مطالبات زنان، اضافه كرد: هم اكنون زنان سهم ناچیزی از رسانه ها و حتی رسانه های موجود در حوزه شهری دارند، در حالی كه باید از ظرفیتهای موجود برای بیان نقاط قوت، ضـعفهـا، فرصـتهـا، و تهدیـدهای پیشروی زنان بیشتر بهره بگیریم.
وی با اشاره به ضرورت تحقق احساس امنیت اجتماعی زنان در فضاهای عمومی شهری، خاطرنشان كرد: باید اماكن تفریحی و ورزشی و سایر خدمات شهری به طور عادلانه در میان شهروندان زن و مرد توزیع شود.
اصلان زاده همینطور پیشنهاد كرد: تمام ظرفیتهای سازمان های مردم نهاد، خیریه ها و انجمن های فعال در عرصه زنان شناسایی شود تا از پتاسیل این مجموعه ها به عنوان ذخیره های شهری در مواقع ضرورت از جمله آموزشهای حقوق و تكالیف شهروندی و سایر موارد بهره گرفته شود.
افسانه اقبال نیا، رئیس سازمان زنان حزب اسلامی كار هم در ادامه با اشاره به اینكه در بحث اداره شهر ها فراجناحی باید عمل كرده ونگاه ملی داشته باشیم، اظهار داشت: كمك ویاری به شما باید بدون مطالبه گری باشد، چون با عنایت به تنگ نظری كه نسبت به مدیریت زنان وجود دارد، باید همه كمك كنیم تا امو ربه بهترین وجه پیش رود.
وی اضافه كرد: این انتخاب می تواند نقطه عطفی در سپردن مسئولیت به زنان باشد به طوری كه مسئولین واقف به پتانسیل بالای مدیریت زنان شوند؛ ما با تمام توان و توانمندی هایی كه داریم به شما یاری خواهیم رساند وخوشحالیم از اینكه بانویی توانمند مورد اعتماد شهردار كلان شهر تهران قرار گرفته و اینكه شما میتوانند در تصمیمات اتی در مورد سپردن پستهای مدیریتی به زنان اثر گذار باشند.
فلورا جاودانی، نماینده یكی از احزاب اصولگرای عضو كمیته زنان خانه احزاب ایران هم با اشاره به برخی صدمه های اجتماعی در سطح شهر تهران، اظهار داشت: یكی از نگرانی ها در جامعه افزایش آمار صدمه های اجتماعی در زنان است ازاین رو باید با اتخاذ تدابیر لازم در مدیریت شهری باید از زنانه شدن صدمه های اجتماعی كه امروزه به یك معضل اساسی در كشور تبدیل شده است، جلوگیری كنیم.

سمیه عباسی، از اعضای كمیته زنان خانه احزاب ایران هم با اشاره به اینكه حضور خانم راكعی در جایگاه مشاور امور بانوان شهرداری تهران باعث دلگرمی جامعه زنان به خصوص اصلاح طلبان است، خاطرنشان كرد: با رویكرد اعتدالی خانم راكعی در مدیریت شهری، امیدواریم شاهد تحولی خوب و مثبت در حوزه زنان و مدیریت شهری زنان باشیم. 

1396/08/29
11:31:38
5.0 / 5
4777
تگهای خبر: بانوان , جامعه , زنان , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس