رئیس كمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی اهواز :

توزیع خدمات فرهنگی و ورزشی در سطح شهر اهواز نامتوازن است

توزیع خدمات فرهنگی و ورزشی در سطح شهر اهواز نامتوازن است ال مور: اهواز – ایرنا- رئیس كمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی اهواز با انتقاد از توزیع نامتوازن خدمات فرهنگی و ورزشی در سطح این شهر اظهار داشت: خدمات فرهنگی، ورزشی، سالن های تئاتر و سینما باید به طور متوازن به شهروندان نقاط مختلف شهر عرضه شود.


به گزارش ال مور به نقل از ایرنا حجت الاسلام جاسم موسی پور روز شنبه در هفدهمین جلسه شورای اسلامی كلانشهر اهواز با تاكید بر توزیع عادلانه خدمات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در سطح كلانشهر اهواز اظهار نمود: در مناطقی نظیر شهرك اندیشه و مهدیس حتی یك مسجدیا حسینیه ساخته نشده در حالی كه در بعضی دیگر از مناطق در هر كوچه چند حسینیه و مسجد وجود دارد.
موسوی پور با تاكید بر این كه در برنامه 5ساله دوم توسعه باید به مقوله جوانان توجه ویژه ای داشت، عنوان كرد: در برنامه دوم توسعه جایگاه خوبی برای جوانان درنظر گرفته شده اما اعتقاد ما این است كه باید پررنگ تر و جدی تر به مسائل فرهنگی مربوط به جوانان پرداخت.
رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اهواز تولید آثار ماندگار را بسیار پرارزش دانست و با تاكید بر ضرورت پرهیز از تبلیغات زودبازده و زودگذر اظهار داشت: باید به سمت تولید آثار ماندگاری همچون نگارش كتاب و تولید فیلم سوق پیدا كنیم تا این آثار در شهرداری بایگانی شود تا در دوره های مختلف مورد استفاده شهروندان قرار گیرد.
وی با اشاره به اینكه پرداختن به مسائل فرهنگی كلان شهر اهواز تنها محدود به معاونت فرهنگی شهرداری نمی شود، اظهار داشت: درصد ناچیزی از خروجی فرهنگی موجود در شهر مربوط به معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری است.
وی ادامه داد: ما نباید مسائل فرهنگی شهر را تنها در محدوده معاونت امور فرهنگی و اجتماعی تعریف كنیم بلكه در تمامی موارد اصل پیوست های فرهنگی باید ملاحظه و عملیاتی شود.
موسی پور اظهار داشت: در برنامه فرهنگی ابتدا باید كاركنان شهرداری دیده شوند، اگر ما به آن ها توجه كافی نداشته باشیم نمی توانیم بر آحاد جامعه تاثیر بگذاریم از همین رو نباید از برگزاری برنامه های فرهنگی برای این قشر غافل شد.
به گفته رییس كمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر برنامه هایی جهت پر كردن اوقات فراغت جوانان، تسهیل در امر ازدواج و هدایت شغلی آن ها باید در سند توسعه گنجانده شود.
بنابراین گزارش، تابحال چهار جلسه برای بررسی برنامه توسعه پنج ساله شهرداری در شورای شهر اهواز برگزار شده است.
معرفی اهواز بعنوان شهری پاك، امن، تجاری، صنعتی، توریستی با رفاه اجتماعی بر اساس هم افزایی فرهنگی، اجتماعی، مدیریتی و با رشد مستمر در میان شهرهای جنوبی از چشم انداز این برنامه توسعه است.
بهبود عبور و مرور و تقویت حمل و نقل عمومی، تعادل و توازن بین مناطق شهری از نظر برخورداری از خدمات و تامین رفاه، امنیت و سلامت شهروندان، توسعه و ارتقاء كیفیت خدمات شهری، حفظ و ارتقا كیفیت محیط زیست شهری، توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت تحقق شهر الكترونیك، توانمندسازی سكونتگاه های غیر رسمی و نوسازی و بهسازی بافت ها فرسوده، همساز نمودن شهرسازی و معماری بر مبنای شرایط اقلیمی و فرهنگی شهر در جهت عرضه مدل هویت شهری، شناسائی بخشی از اهداف مورد نظر برنامه توسعه پنج ساله شهرداری اهواز عنوان شده است.
موسی پور مشاركت با دستگاه های اداری در انجام مسئولیت های اجتماعی را ضروری و بسیار موثر عنوان و تصریح كرد: امسال با تدبیر هیات رئیسه شورا توانستیم برای برگزاری مراسم بین الحرمین از همكاری دستگاه های مختلف همچون شركت نفت، فولاد و... بهره مند شویم و این برنامه بزرگ را برای شهروندان اهوازی برگزار نماییم.
6002 خبرنگار: ندا رضاپور**انتشار: كبری آقازری


1396/09/20
01:45:05
5.0 / 5
4752
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس