دبیر ستاد احیای امربه معروف ونهی از منكر خراسان رضوی:

فریضه امر به معروف و نهی از منكر موضوعی فكری و عقلی است

فریضه امر به معروف و نهی از منكر موضوعی فكری و عقلی است ال مور: تربت حیدریه - ایرنا- دبیر ستاد احیای امربه معروف ونهی از منكر خراسان رضوی اظهار داشت: به حكم اجتماعی بودن انسان مبحث امر به معروف و نهی از منكر یك مبحث عقلی و فطری است و نیاز به این ندارد كه حتما دین بگوید و از این روی است كه نظارت اجتماعی در اغلب كشورهای جهان قانونی است.


عبدالله ارجاعی عصر سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان مه ولات بااشاره به آیات قرآن كریم در مورد امر به معروف ونهی از منكر اظهار نمود: هركسی كه قدرت دارد باید چهار وظیفه برپاكردن نماز؛بحث زكات؛ امربه معروف ونهی از منكر كه وظیفه حاكم اسلامی می باشد را انجام دهد و در جامعه امروزی ما مبحث امر به معروف ونهی از منكر حكومتی همین قوای فرهنگی؛ نظامی وانتظامی و قضائی كشور است.
وی خطاب دیگر امر به معروف ونهی از منكر را خطاب به نخبگان وگروه های فعال جامعه عنوان و خاطرنشان كرد: امر به معروف ونهی از منكر باید سازمان یافته و بعنوان وظیفه قلمداد شود و بیشتر، كار نخبگان باشد.
به گفته وی امروزه در كشور ما امر به معروف و نهی از منكر شرعی ودینی شده، بعد از آن سیاسی و بعد از آن مختص گروه خاص و اگر از مردم بپرسی امر به معروف ونهی از منكر یعنی چه ؟ از فرد سوال كننده فاصله می گیرند و این بخاطر اینست كه معنای كاملش را اعاده نمی كنیم.
ارجاعی اضافه كرد: امربه معروف ونهی از منكر امروز قانونی و اولویت اول آن كار فرهنگی وآموزش است.
ارجاعی از مسئولین شهرستان ودست اندركاران ستاد امر به معروف و نهی از منكر خواست با اجرای دقیق قانون حمایت از فعالان انجام این فریضه، از مدیران دستگاههای اجرایی برای پیگیری تا حذف منكر در هر اداره و سازمان وسطح شهرستان واستان حمایت كنند.
وی اظهار داشت: تذكر لسانی معجزه می كند و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری اولی بگوید ؛ دومی و نفرات بعد بگویند اثرش از مشت پولادین حكومت ها موثرتر است.
دبیر ستاد احیای امر به معروف ونهی از منكر استان خراسان رضوی اظهار داشت: 10منكر اصلی شهرستان و10معروف هر شهرستان شناسایی شود و برای این 10 تا برنامه ریزی شود، ابتدا و انتهای آنها معین شود و برای 10 برنامه اقدامی صورت گیرد.
رییس دادگستری شهرستان مه ولات هم در این جلسه اظهار داشت: در اوایل انقلاب پیشنهاد وزارت امر به معروف ونهی از منكر داده شد وپس از بحث ومشورت های فراوان در وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی خلاصه شد و وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی باقوانینی كه تصویب شده بود ظاهرا در عمل توفیق نیافت.
علی اكبر تقی نژاد اظهار داشت: ما تاسال1392هشتاد نفر جانباز امر به معروف ونهی از منكر داشتیم و بعد از شهادت علی حریری شهید امربه معروف قانونی در مجلس تصویب گردید تحت عنوان حامیان آمران به معروف و ناهیان از منكر و در اغلب شهرستان های استان خراسان رضوی شعبه ویژه ای در این خصوص فعال است.
وی اضافه كرد: در سال 95 كلیه دادگستری های شهرستان ها شعبی رابه استان اعلام كردن در مه ولات شعبه اول بازپرسی و شعبه101دادگاه كیفری به مركز استان معرفی گردید اگرپرونده ای در این راستا تشكیل شود در جهت همین قانون باسرعت ودقت وقاطعیت مجرم تحت تعقیب قرار می گیرد.
فیض آباد، مركز شهرستان 50 هزار نفری مه ولات در 207 كیلومتری مشهد قرار دارد.
خبرنگار: مهدی تنجو *انتشار: علی اصغرافتاده
9878/1744


1396/09/22
00:27:13
5.0 / 5
4467
تگهای خبر: جامعه , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس