معاون رییس جمهور خبر داد

اختصاص 12 هزار میلیارد تومان برای توسعه اشتغال پایدار در روستاها

اختصاص 12 هزار میلیارد تومان برای توسعه اشتغال پایدار در روستاها ال مور: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهور با اشاره به حمایت از فعالیت های دانش بنیان در جهت توسعه روستایی، اظهار داشت: 12 هزار میلیارد تومان از جانب صندوق توسعه ملی و دولت برای حمایت از توسعه اشتغال پایدار در روستاها و مناطق عشایری اختصاص داده شده است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سیدابوالفضل رضوی در نشست تخصصی توسعه و سرمایه گذاری در روستاهای استان یزد با بیان این كه انتخاب مسیر اشتباه برای توسعه اقتصادی یكی از مهمترین دغدغه های نظام برنامه ریزی كشور است، اظهار نمود: توسعه باید از لایه های كوچك تر جامعه آغاز و به سمت بزرگ هدایت شود.
وی آغاز توسعه از مركز را مهمترین دلیل عدم توان پخش مناسب در كشور دانست و بیان كرد: پاسخ به این سئوال كه چرا تابحال برنامه های توسعه اقتصادی به هدف خود نرسیدند، نقش مهمی در تدوین برنامه جدید و كاربردی ایفا می كند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهور اضافه كرد: تا زمانی كه توسعه كشور از محلات آغاز نشود، مشكل اقتصادی و توسعه كشور رفع نمی شود.
وی، مردمی كردن اقتصاد كشور را یكی از ضرورت های اجرایی در جهت رسیدن به اهداف توسعه اقتصادی و استغال پایدار عنوان نمود و اظهار داشت: معمار كبیر انقلاب اسلامی بعد از پذیرش قطع نامه به تمام مسئولان و دست اندركاران تاكید كردند كه زمینه لازم برای حضور مردم بخصوص مستضعفان در فعالیت های اقتصادی را فراهم كنند.
رضوی در ادامه عدم برنامه ریزی برای حضور مستضعفان و آحاد مردم كشور در فعالیت های اقتصادی را مهمترین مشكل نظام اقتصادی ایران در عصر امروز دانست و خاطرنشان كرد: امروز هیچ سیاستی مهمتر از سیاست تولید اشتغال پایدار و مردمی كردن اقتصاد، در نظام جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.
وی با بیان این كه حمایت از فعالیت های دانش بنیان از دیگر ضرورت های توسعه ای كشور است، بیان كرد: طرح های اقتصادی كه با روش سنتی فعالیت می نمایند، حتما وام گیرنده را با شكست در فعالیت اقتصادی مواجه می كند.
معاون رییس جمهور حمایت از شركت های تعاونی فعال و واقعی را همچون برنامه های در دستور كار دولت دانست و تصریح كرد: 228 هزار شركت تعاونی در كشور ثبت شده و متأسفانه آماری كمی از این تعداد فعال می باشند.
معاون رییس جمهور اظهار داشت: 12 هزار میلیارد تومان از جانب صندوق توسعه ملی و دولت باری حمایت از توسعه اشتغال پایدار در روستاها و مناطق عشایری اختصاص داده شده است.
رضوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این كه آموزش لازمه توسعه پایدار می باشد، اظهار داشت: راه اندازی كمیته بازاریابی، كمیته آموش برای سرمایه گذاری و كمیته مشاوره با خدمات مجانی در دستور كار جدی دولت است.
وی، پرداخت تسهیلات شش درصد برای توسعه روستاها را از دیگر برنامه های در دستور كار دولت دانست و بیان كرد: تغییر اشتغال های روستایی باید در دستور كار جدی دست اندركاران قرار گیرد.
رضوی در انتها با بیان این كه در آیین نامه اجرایی تولید اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری سهم هر بخش مشخص شده است، تصریح كرد: سهم استان یزد از اعتبارات تخصیص یافته به توسعه روستایی كشور 237 میلیارد تومان است كه از این میزان حدود 110 میلیارد تومان به بخش كشاورزی اختصاص یافته است.



1396/09/23
02:12:38
5.0 / 5
4728
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس