مشاور وزیرفرهنگ:

خلاقیت، كلید موفقیت فعالان موضوعات رضوی است

خلاقیت، كلید موفقیت فعالان موضوعات رضوی است ال مور: مشاور وزیر و رئیس مركز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال كشور، حمایت و تشویق فعالان موضوعات رضوی را امری مبارك برشمردو اظهار داشت: این مهم نیاز به اعتلا وخلاقیت دارد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی از اعلام روز شنبه مركز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، محمد رضا بهمنی روز شنبه در آیین اختتامیه ششمین جشنواره سراسری تولیدات محتوای رضوی، اضافه كرد: این جشنواره با دیدن باورهای فرهنگی و دینی ما گره خورده است. گونه شناسی رویدادها (قالبها، موضوعات، مخاطبان و مصرف كنندگان، ...) هر كدام خاصیت های خودش را دارند. اما جشنواره های موضوعی می توانند از حیث جریان سازی قابل توجه و تامل قرار گیرد.
وی با اشاره به نیاز ارتقای محتوایی در كلان برنامه های جشنواره موضوعی اشاره كرد: یكی از آثار رویدادهای موضوعی، ارتقای محتوایی تولیدات فرهنگی و هنری است و پس چنین رویدادهایی مورد حمایت وزارتخانه قرار خواهد گرفت.
رئیس مركز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با اشاره به این مهم كه در كلیت طبقه بندی جشنواره رضوی، آنرا در گروه «قرآن و عترت» باید قرار داد، اضافه كرد: در عرصه فرهنگ و هنر دو رویكرد به محوریت بخشی به «قرآن و عترت»میتوان داشت، اولین آن قران و عترت به مثابه موضوع، و در رویكرد دوم قرآن و عترت به مثابه هادی نام می گیرد.
بهمنی افزود: پرداختن به ساحت قدسی حضرت امام رضا ع هم مراتبی دارد كه برمبنای آن می توان به، آثار فرهنگی و هنری معطوف به معرفی شخصیت، زندگانی و تاریخ حیات حضرت، آثار فرهنگی و هنری معطوف به احیای قول و فعل حضرت در مرتبه تربیت فردی و الگوسازی سطح فردی، آثار فرهنگی و هنری معطوف به احیای قول و فعل حضرت در مرتبه اجتماعی و حاكمیتی اشاره نمود.
رئیس مركز فناوی اطلاعات و رسانه های دیجیتال با اشاره به اینكه به نظر میرسد اصل حمایت و تشویق فعالان موضوعات رضوی امر مباركی بوده، اما نیاز به اعتلا دارد و این مهم نیاز به خلاقیت دارد، تصریح كرد: برای این مهم و خلاقیت در این عرصه می توان از بخشهایی نظیر ظرفیت حوزه دین پژوهی كمك گرفت و در عین حال باید سوژه سازی كرد و تشویق به تولید جدید كرد همین طور در كنار این مسایل می توان رصد و پایش را جدی تر در دستوركار قرار داد.
وی تصریح كرد كه همانند همایش ها كه دو بخش فراخوان و بخش سفارش مقاله دارند در جشنواره های موضوعی هم علاوه بر بخش فراخوان، بخش سفارش تولید می توان داشت تا به خلاقیت و ارتقای كیفی این جشنواره ها منجر شود.
فراهنگ 1355 ** 1418


1397/09/10
22:44:38
5.0 / 5
4756
تگهای خبر: تولید , جشن , جشنواره , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس