امام جمعه دزفول:

جامعه نیازمند لطمه شناسی فرهنگی است

جامعه نیازمند لطمه شناسی فرهنگی است ال مور: امام جمعه دزفول با اشاره به اهمیت اجرای برنامه های فرهنگی اظهار داشت: برای مقابله با جنگ نرم و فرهنگی دشمن باید جامعه را لطمه شناسی فرهنگی كرد.


به گزارش ال مور به نقل از ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی قاضی دزفولی روز یكشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در دفتر امام جمعه این شهر اضافه كرد: جنگ فرهنگی و نرم دشمن به شكل گسترده مقابل ایران اعمال شده است پس باید در جلسات فرهنگی و تصمیم گیری برای مقابله با این جنگ شركت نماییم.
وی با تاكید بر ضرورت حضور به موقع مسئولان در جلسات شورای فرهنگ عمومی به شهادت سروان نادری شهید نیروی انتظامی دزفول باز اشاره نمود و اظهار داشت: حفظ امنیت اهمیت فراوانی در جامعه دارد و باید به آن توجه ویژه ای شود.
امام جمعه دزفول با اشاره به اینكه نامه ای به دبیر شورای عالی امنیت ملی درباب نا امنی ها ارسال شده است، اضافه كرد: مسائل و مشكلات امنیتی بارها در خطبه های نماز جمعه مطرح شده اند.
وی بیان كرد: تلاش نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان(عج) قابل تقدیر است ولی نا امنی حتی به اندازه كم هم نباید وجود داشته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی با اشاره به سرقت های اخیر در شهرستان دزفول اظهار داشت: هرچقدر در سایر زمینه ها فعالیت نماییم بدون داشتن امنیت سودی ندارد.
وی با اشاره به اینكه در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، گفت: انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ ایران است.
امام جمعه دزفول با تاكید بر ضرورت لطمه شناسی فرهنگی در جامعه اضافه كرد: باید ببینیم از نظر فرهنگی چه پیشرفت هایی داشته ایم تا بتوانیم گفتمان های انقلابی را كه منجر به سقوط رژیم طاغوت شدند و دست اجانب را كوتاه كردند، دنبال نماییم.
وی با تاكید بر بازخوانی انقلاب اسلامی در جریان ویژه برنامه های چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: این ویژه برنامه ها باید از حالت كلیشه ای به محتوایی تبدیل شوند.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی اضافه كرد: با عنایت به وجود رسانه، امكانات و دستگاه های فرهنگی باید اسناد مبارزات انقلابی جمع آوری و تبیین شوند.
وی با اشاره به اینكه انقلاب اسلامی كاملا مردمی بود، گفت: حكومت اسلامی با تشكیل كمیته های مختلف چند ماه پیش از سرنگونی رژیم طاغوت در دزفول همچون بیت آیت الله قاضی و مسجد جامع تشكیل شد.
امام جمعه دزفول با اشاره به اینكه آیت الله قاضی و جریان حزب الهی افراد شرور را جذب انقلاب كردند، اضافه كرد: ظرفیت جوانان به خوبی در جریان انقلاب اسلامی به كار گرفته شد.
وی با اشاره به حضور پرشور مردم در صحنه های انقلاب اظهار داشت: هنوز پس از 40 سال مردم پای انقلاب اسلامی و آرمان های امام خمینی(ره) هستند در راهپیمایی های مختلف شركت می كنند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به اینكه مسیر انقلاب حركتی روبه جلو داشته است، اضافه كرد: این انقلاب رویش و ریزش داشته و امید است امسال در جشن پیروزی انقلاب فضایی متفاوت از سال های گذشته داشته باشیم.
وی بر لزوم استفاده از ظرفیت جوانان در جامعه اصرار كرد و اظهار داشت: برای چهارشنبه سیاه 26 دی ماه برنامه ویژه ای در دزفول در نظر گرفته شود.
امام جمعه دزفول به بیان گوشه ای از فعالیت های مردم این شهرستان در دوران پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: این انقلاب بی هزینه به پیروزی نرسیده است پس باید جزئیات آن آن دوران برای مردم بازگو شوند.

** دستاوردهای 40 ساله انقلاب در دزفول معرفی خواهند شد
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول باز در این نشست تحلیل محتوای تقویم فرهنگی كشور را ضروری دانست و اظهار داشت: برنامه های دزفول باید متناسب با بافت فرهنگی شهرستان باشند.
محمد حیدری اضافه كرد: مقرر است در برنامه های 22 بهمن امسال از اقدامات تكراری پرهیز شود و دستاوردهای 40 ساله در حوزه های صنعت، نانو، كشاورزی، عمران، دریانوردی و غیره شناسایی و معرفی شوند.
وی با اشاره به اینكه انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیار زیادی داشته است، گفت: انتخاب 40 دستاورد مهم از بین این دستاوردها كار بسیار دشواری است.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با تاكید بر ضرورت مستندسازی دستاودرهای این شهرستان اضافه كرد: خاطرات قبل، حین و پس از انقلاب اسلامی باید جمع آوری و توسط راویان بیان شوند.
وی اظهار داشت: خیلی از معضلات جامعه كه موجب احداث نا امنی و طغیان اجتماعی می شوند ناشی از مسائل فرهنگی است پس باید توجه ویژه ای به این حوزه داشته باشیم.
حیدری با اشاره به اینكه سبقه جامعه و كشور ما دین و روحانیت است، اضافه كرد: بافت جمعیتی شهرستان دزفول با عنایت به وجود فرهنگ های مختلف، متنوع است پس باید این تنوع در برنامه های شهرستان لحاظ شود.
وی با تاكید بر ضرورت فعال شدن مراكز آموزشی دینی و مساجد كه محور تحول فرهنگی هستند، گفت: همه كانون های فرهنگی هنری مساجد باید بیشتر از پیش تقویت شوند.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول اضافه كرد: مساجد روستاها با خلا حضور روحانی مواجهند كه این كمبود باید برطرف شود.
وی گفت: بانوان 47 درصد از میانگین جمعیت كشور را دارند و باید در تحلیل محتوای فرهنگی به نقش زنان بعنوان محور خانواده در پیشبرد انقلاب استفاده نمائیم.
حیدری با اشاره به اینكه در روستاها در حوزه بانوان فقر فرهنگی وجود دارد، اضافه كرد: لازم است طلاب بانو همراه با تیمی از پزشكان در كنار مسائل بهداشتی، مسائل فرهنگی باز را به بانوان روستایی ارائه نمایند.
وی اظهار داشت: غفلت هایی در حوزه ترویج احكام توسط طلاب بانو در مناطق دورافتاده و حاشیه ای دزفول صورت گرفته است كه باید صدا و سیما، رادیو، رسانه ها و شبكه های مجازی در این خصوص فعال شوند به تبیین ارزش های انقلاب اسلامی بپردازند.

** برگزاری كنگره بین المللی جندی شاپور نیازمند حمایت مسئولان است
رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول باز در این نشست اظهار داشت: دانشگاه تاریخی جندی شاپور دزفول در راس دانشگاه های قدیمی جهان قرار دارد و برای معرفی هرچه بیشتر این دانشگاه سال های 2018 و 2019 بعنوان سال جندی شاپور در یونسكو نامگذاری شده است.
محمدرضا عصاری اضافه كرد: اولین كنگره جندی شاپور با تمركز غبار روبی از این سوژه برگزار گردید ولی در كنگره دوم كه دهه نخست اسفندماه امسال برگزار می شود، نگاه بین المللی است.
وی گفت: تابحال سه دانشگاه بالای یكهزار سال قدمت برای حضور در این كنگره اعلام آمادگی كرده اند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دزفول باز در این نشست درباب ویژه برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: ستاد 22 بهمن ماه با 18 كمیته در حوزه های مختلف تشكیل شده و برنامه های ویژه ای در مدارس و مساجد تدارك دیده است.
حسن پور كیانی شب شعر انقلاب، نمایشگاه عكس انقلاب، برنامه خاطرات انقلاب در رادیو و نمایشگاه كتاب را از برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در دزفول اعلام نمود و اضافه كرد: برگزاری مسابقات ورزشی، جشنواره قرانی مدهامتان روستایی بصورت ملی، جشنواره تئاتر كودك و نوجوان و جنگ شادی از دیگر برنامه های این سالگرد می باشند.
وی گفت: برگزاری نمایشگاهی از پیشرفت های دزفول در طول 40 سال اخیر، نمایشگاه آثار نویسندگان و علمای دزفول و نمایشگاه عكس برای گرامیداشت این ایام در نظر گرفته شده است.
7278/3022


1397/09/18
13:19:53
5.0 / 5
4793
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس