زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی كتاب تهران مشخص شد

زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی كتاب تهران مشخص شد به گزارش ال مور سخنگوی شورای سیاستگذاری سی و دومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران از نهایی شدن زمان برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی كشور اطلاع داد و اظهار داشت: نمایشگاه 4 تا 14 اردیبهشت 98 برگزار می شود.


به گزارش عصر چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، ایوب دهقانكاربا اشاره به برگزاری اولین جلسه شورای سیاست گذاری سی و دومین نمایشگاه كتاب تهران، اظهار داشت: اولین مصوبه این شورا تعیین زمان برگزاری نمایشگاه بود كه به اتفاق آرا زمانی فوق تعیین شد.
وی با اشاره به انتخاب مكان برگزاری نمایشگاه هم اظهار داشت: در این نشست چندین گزینه پیشنهاد و مقرر شد مكان برگزاری نمایشگاه كتاب تهران یكی از دو گزینه شهر آفتاب یا مصلی امام خمینی(ره) باشد.
دهقانكار خاطرنشان كرد: انتخاب گزینه نهایی منوط به بررسی های بیشتر و مذاكره با مدیران این دو مجموعه در آینده نزدیك خواهد بود.
سخنگوی سی و دومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران در ارتباط با دیگر دستور جلسه شورا مبنی بررسی ساختار و شیوه اجرایی نمایشگاه كتاب تهران عنوان كرد: با عنایت به شرایط اقتصادی كشور نیازمند آن هستیم تا صرفه جویی هایی در برگزاری نمایشگاه داشته باشیم.
وی افزود: كوچك سازی و چابكسازی ساختار نمایشگاه یكی از اولویت‎های ما است كه خوشبختانه در سال های اخیر مطالعاتی از جانب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد با مبحث صدمه شناسی نمایشگاه كتاب تهران انجام شده است كه نقطه خوبی برای شروع بحث های كارشناسی است.
براساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وی افزود: در این نشست پیشنهادات متعددی از جانب اعضا عنوان شد و در انتها تصمیم گرفته شد تا كارگروهی زیر نظر موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران تشكیل گردد و نظرات كارشناسان این حوزه جمع آوری و نتایج آن در جلسه آتی شورا مطرح شود.

** نمایشگاه بین المللی كتاب تهران در یك نگاه

به گزارش ال مور به نقل از ایرنا، در اولین جلسه شورای سیاست‍گذاری سی و دومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران كه با ریاست محسن جوادی برگزار شد، علی اكبر اشعری، غلامرضا امیرخانی(به نمایندگی از خانم اشرف بروجردی)، داریوش نویدگویی، علی اصغرسیدآبادی، میثم نیلی، محمدجواد مرادی نیا، مهدی اسماعیلی راد، امیرمسعود شهرام نیا، قادر آشنا و ایوب دهقانكار حضور داشتند. نمایشگاه بین المللی تهران همه ساله همزمان با فرارسیدن اردیبهشت ماه با حضور ناشران داخلی و خارجی به میزبانی كشورمان برگزار می گردد.
این نمایشگاه طی دوره های گذشته به طور معمول در دهه دوم اردیبهشت ماه هر سال برگزار شده و همواره مورد استقبال مخاطبان خود بوده است.
دانشگاهیان، دانشجویان، اساتید دانشگاههای سراسر كشور، فرهیختگان، اهالی رسانه و مطبوعات، طلاب، دانش آموزان، اهالی فرهنگ، هنرو قلم و دیگر اقشار مختلف جامعه بعنوان مخاطبان اصلی این رویداد بزرگ فرهنگی به شمار می آیند.
نمایشگاه بین المللی كتاب تهران محلی برای عرضه و فروش كتاب های مختلف شامل چاپ اول و چاپ های گذشته است كه در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.
همزمان با این نمایشگاه برنامه ها و فعالیت های جانبی ویژه كودكان و نوجوان همراه با تفریح و سرگرمی های گوناگون برگزار و میزبان همگان است.
همچنین این نمایشگاه از آغاز راه اندازی تابحال در محل های نمایشگاه دائمی بین المللی واقع در خیابان سئول، مصلای بزرگ امام خمینی (ره) و نمایشگاه شهر آفتاب برگزار شده است.
علاوه بر حضور ناشران داخلی و خارجی در این نمایشگاه چند سالی است كه برخی كشور بعنوان میهمان ویژه در این رویداد بزرگ فرهنگی حضوری فعال می یابند.
افغانستان، روسیه، ایتالیا، قطر، صربستان و تونس همچون كشورهایی هستند كه ضمن حضور فعال خود، برنامه های متنوعی را هم برگزار كردند.
جمهوری اسلامی ایران هم همه ساله علاوه بر حضور فعال در نمایشگاه بین المللی فرانكفورت آلمان، در نمایشگاههای بین المللی چین و روسیه هم حضوری فعال دارد.
دركنار این نمایشگاه، نمایشگاههای كتاب استانی در سطح ملی هم طی سال با حضور جمع كثیری از ناشران داخلی در شهرها و مراكز استانهای مقصد برگزار می گردد.
فراهنگ ** 1355 **


1397/09/28
20:01:28
5.0 / 5
4693
تگهای خبر: آینده , جامعه , ساخت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس