ایوان مخوف به اوكراین می آید

ایوان مخوف به اوكراین می آید ال مور: نقاشی «ایوان مخوف» كه در جریان جنگ جهانی دوم ربوده و چند دهه در یك منزل مسكونی در ایالت كانكتیكات آمریكا نگهداری شد، به موزه هنر اوكراین بازگردانده میگردد.


به گزارش روز یكشنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اداره پلیس فدرال آمریكا (اف بی آی) پارسال این اثر هنری را از یك زوج بازنشسته به هنگام انتقال آن به یك حراجی در واشنگتن توقیف نمود.
این زوج كه برای مدتی طولانی از این نقاشی نگهداری كرده بودند، تصور می كردند كه كپی نقاشی و نه اصل امضاشده آنرا در اختیار دارند.
در این نقاشی معروف به «ایوان مخوف»، تصویر تزار روسیه در سده شانزدهم در حالیكه سوار بر اسب، سرافكنده از كرملین فرار می كند، به نمایش گذاشته شده است.
این اثر در یك منزل مسكونی در شهر «ریجفیلد» ایالت كانكتیكات كه زوج بازنشسته در سال 1987 آنرا خریداری كردند، پیدا شد.
مالكین قبلی این منزل به این زوج گفتند كه نقاشی زمانی كه خانه را از یك شهروند سوئیسی در سال 1962 خریدند، آنجا بود.
این زوج به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند كه نقاشی، اثری زیباست و ما ارزش زیادی برایش قائل هستیم.
زوج مزبور پارسال زمانی كه قصد داشتند نقاشی را به آپارتمانی در ایالت «مین» منتقل كنند، دریافتند كه ابعاد این نقاشی برای این منزل مناسب نمی باشد، از اینرو از یك حراجی در نزدیكی واشنگتن درخواست نمودند تا نقاشی را به ارزش حدودی پنج هزار دلار به فروش رساند.
این حراجی سپس افزودن نقاشی به لیست آثار خود، ایمیلی فوری از موزه هنر اوكراین دریافت كرد در خصوص اینكه نقاشی ایوان مخوف تا سال 1941 در كلكسیون موزه هنری «دنپروپترووسك» نگهداری می شد، اما در جریان جنگ جهانی دوم دزدیده شد. در این ایمیل، از حراجی خواسته شد نقاشی را به حراج نگذارد.
این موزه، نقاشی مزبور را اثر هنری «میخائیل پنین» در سال 1911 شناسایی كرد.
مقام های اف بی آی نقاشی را توقیف و سپس تحقیقاتی در مورد شهروند سوئیسی كه منزل واقع در شهر ریجفیلد را در سال 1962 فروخته بود، آغاز كردند.
مقام های آمریكایی نام این فرد را فاش نكردند، اما گفتند كه وی سپس خدمت در ارتش سوئیس، در سال 1946 به آمریكا مهاجرت كرد و در سال 1986 از دنیا رفت.
در همین حال، مقام های فدرال آمریكا با تنظیم سندی، نقاشی را رسما از اف بی آی به دفتر دادستان آمریكا ناحیه كلمبیا منتقل كردند تا به سفارت اوكراین در واشنگتن تحویل داده شود.
مقام های سفارت اوكراین از زوج حافظ این اثر هنری و مقام های آمریكایی برای كمك به بازگرداندن آن تشكر و قدردانی كردند.
فراهنگ**9109**1418


1397/10/02
15:23:19
5.0 / 5
4531
تگهای خبر: خرید , فرهنگ , فروش , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس