سید حسن خمینی: امام راحل دوای درد مردم بود

سید حسن خمینی: امام راحل دوای درد مردم بود به گزارش ال مور تولیت آستان مقدس امام خمینی(ره) اظهار داشت: امام راحل در مقابل هر نوع ظلمی با قدرت می ایستاد و اسلام را در تمام ابعاد اجرا می كردند و این باعث شد تا مردم در جمال ایشان دوای درد خویش را بیابند.


به گزارش ال مور به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی روز پنجشنبه در «آیین رونمایی از كتاب تحریرالاصول» در بنیاد بین المللی اسراء قم با اشاره به اینكه اعجاز سخنان امام راحل، توجه به علل بود نه ادله اضافه كرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی درد مردم را نشان داد و خود دوای درد مردم شد و این منجر به جلب قلوب آنان به ایشان گردید.
وی با اشاره به اینكه امام راحل بعنوان یك فقیه زبردست، جایگاه علمی ویژه ای در حوزه های علمیه دارد، اظهار داشت: ایشان در اصول، فقه و عرفان اسلامی دارای اندیشه های ژرف و عمیقی است.
وی تصریح كرد: علما و شخصیت های مختلفی كه از شاگردان بنیانگذار انقلاب اسلامی بودند تقریرات خود از درس امام راحل را در كتاب های مختلف به چاپ رسانده اند كه زوایای علمی ایشان را تبیین می كند.
نوه بنیانگذار امام خمینی(ره) در ادامه اظهار داشت: انتظار جامعه از حوزه های علمیه فراتر از مطالبی است كه در درون كتاب های حوزه است و مردم از حوزویان انتظار بهتر شدن دارند.
وی با اشاره به اینكه هر آنچه جامعه از حوزه انتظار دارد چیزی نیست كه در حوزه می خوانیم اضافه كرد: با دلیل و آوردن استدلال به دنبال توجیه رفتارهای خود هستیم و این در شرایطی است كه مشكل ما در نوع نگاه به مسائل می باشد و اگر مشكلی وجود دارد این است كه به جای توجه به دلیل ها به دنبال دلیل هستیم.
سید حسن خمینی اظهار داشت: به علت اینكه ابعاد مختلف دینداری ما متناسب با خواست شریعت شكل نگرفته است به برخی امور بسیار توجه كرده و نسبت به برخی امور دیگر بی توجه هستیم.
كتاب تحریرالاصول، تقریر درس های اصول امام خمینی(ره) به قلم آیت الله عبدالله جوادی آملی از شاگردان آن حضرت، در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء قم رونمایی گردید.
7404/ 1175/


1397/10/06
13:41:12
5.0 / 5
4793
تگهای خبر: جامعه , جشن , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس