تبدیل بوستان جنگلی سرخه حصار به نخستین پارك هوشمند پایتخت

تبدیل بوستان جنگلی سرخه حصار به نخستین پارك هوشمند پایتخت به گزارش ال مور با انعقاد تفاهم نامه ای میان سازمان فاوای شهرداری تهران و منطقه 13 پروژه هایی كه در برنامه تهران هوشمند به صورت پایلوت در این منطقه اجرا خواهند شد، همچون تبدیل بوستان جنگلی سرخه حصار به نخستین پارك هوشمند، بررسی گردید.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمد فرجود، در نشست مشترك با مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه 13، ضمن ابراز رضایت از همكاری میان سازمان فاوا و منطقه 13 اظهار داشت: وقتی ستاد و صف برای انجام كاری هماهنگ با یكدیگر پیش روند، حتماً اتفاقات خوبی رخ می دهد.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در مورد همكاری مشترك مناطق با مراكز دانشگاهی، كارآفرینان و سرمایه گذاران اضافه كرد: این اتفاق در منطقه 13 می تواند با استفاده از پروژه های زیر ساختی مربوط به هوشمندسازی بوستان جنگلی سرخه حصار با استفاده از شبكه های كامپیوتری صورت گیرد.
فرجود، پروژه های ساماندهی پاركینگ های حاشیه ای معابر، استقرار كیوسك هوشمند و استقرار ناوگان سوخت رسان هوشمند را بعنوان پروژه های پیشنهادی دبیرخانه تهران هوشمند برای اجرا در این منطقه نام برد.
وی با اشاره به اجرا و پیشبرد مفاد برنامه ها و اهداف توسعه شهر تهران بر مبنای رویكردها و راهبردهای شهر هوشمند و تاكید شهردار تهران در خصوص همكاری و تعامل سازنده میان مجموعه عظیم مدیریتی شهرداری تهران، ابراز امیدواری كرد كه پیاده سازی طرح های پایلوت «تهران هوشمند» با هماهنگی سازمان در منطقه به توسعه خدمات شهر هوشمند، ارتقای كیفیت زندگی شهروندان و خدمت رسانی بهتر به مردم بیانجامد.

در ادامه، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه 13 هم با اشاره به مشخصات جغرافیایی و نقاط قوت و ضعف این منطقه اضافه كرد: با بهره گیری از ابزارهای IT، می توان مشكلات و چالش ها را به فرصت تبدیل كرد تا كیفیت زندگی شهروندان ارتقاء یابد.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، وی ضمن اعلام آمادگی منطقه 13 برای تبدیل شدن به مركز پایلوت پیاده سازی پروژه های تهران هوشمند، اظهاركرد: با هدف مأموریت های ذاتی شهرداری تهران از قبیل جمع آوری پسماند و تفكیك زباله از مبدأ هم این منطقه آمادگی دارد بعنوان منطقه پایلوت در زمینه های مذكور همكاری داشته باشد.

شهردار این منطقه با اشاره به تبدیل بوستان جنگلی سرخه حصار بعنوان قطب گردشگری شرق تهران خاطرنشان كرد: چنانچه مطالعات هوشمندسازی در بوستان جنگلی سرخه حصار صورت بگیرد، می تواند در چارچوب یك مجموعه خدمات هوشمندسازی در اختیار شهروندان قرار بگیرد و بعنوان نخستین پارك هوشمند در سطح شهر تهران مطرح شود.

وی گردشگری، نظارت تصویری و پاركینگ هوشمند، آبیاری هوشمند فضای سبز، تصفیه پساب و بازچرخانی آب سرخه حصار، ایمنی هوشمند در بوستان جنگلی سرخه حصار، عرضه خدمات سلامت هوشمند و بازی های كامپیوتری و ثبت پلاك هوشمند درختان را همچون طرح هایی در جهت هوشمند سازی این منطقه عنوان نمود.1397/10/08
22:42:46
5.0 / 5
4409
تگهای خبر: توسعه , خدمات , ساخت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس