شهردار تهران در جمع خبرنگاران مطرح كرد؛

شرط اجرای طرح جدید ترافیك، لاله زار منطقه گردشگری و فرهنگی می گردد

شرط اجرای طرح جدید ترافیك، لاله زار منطقه گردشگری و فرهنگی می گردد ال مور: محمد علی نجفی با اشاره به فرصت كم باقی مانده تا آخر سال، ابراز امیدواری كرد كه طرح شهرداری تهران در زمینه حذف آرم طرح ترافیك مورد تصویب شورای عالی ترافیك و شورای شهر قرار گرفته و از اول فروردین ماه سال آینده اجرایی شود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، شهردار تهران در حاشیه مراسم اختتامیه ششمین دوره جشنواره تئاتر شهر، طی سخنانی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری این جشنواره با حضور هنرمندان جوان و حرفه ای، خاطرنشان كرد: اصولا مسئله هنر برای زندگی امروز بشر و به خصوص در شهرها از شكل یك مبحث فانتزی خارج شده بعنوان یك موضع حیاتی و مورد نیاز جامعه مطرح است؛ اگر بخواهیم شهروندانی آگاه، مسئولیت پذیر و مشاركت جو داشته باشیم، باید از ابزار هنر برای رساندن پیام خود استفاده نماییم.
شهردار تهران با اشاره به ارتباط خوب هنرمندان با شهرداری تهران در سال های گذشته، اظهار داشت: بطور قطع این رابطه تقویت خواهد شد و به خصوص انتظارتی كه شهرداری و مدیریت شهرداری از هنرمندان دارد مارا بر آن می دارد كه دست به دست هم دهیم تا شهر را به محلی برای آرامش و آسایش شهروندان تبدیل نماییم.
وی با تاكید بر وسعت و عمق بیشتر جشنواره تئاتر شهر در سال های آینده، خاطرنشان كرد: شاید بهتر باشد كه اسم تهران روی این جشنواره قرار گیرد و باید كاری نماییم كه در روزهای برگزاری، همه فعالیت های فرهنگی و هنری را تحت تاثیر قرار دهد، همینطور ضروری است در جهت مردمی كردن هنر نمایش گام برداریم كه در فرهنگ دینی و ملی ما سابقه دارد.
سرنوشت شهر آفتابنجفی در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت برگزاری نمایشگاه كتاب در شهر آفتاب، خاطرنشان كرد: تقریبا یك ماه است كه جلساتی را با مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم؛ آنها به حق از اینكه امكانات كافی در شهر آفتاب وجود ندارد گلایه داشتند و ما هم سعی كردیم آنها را قانع نماییم كه با امكانات پیش ساخته می توانیم شرایط را به نحوی فراهم نماییم تا نمایشگاه كتاب در شهر آفتاب برگزار گردد.
شهردار تهران ادامه داد: اگر دوستان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این جمع بندی رسیده باشند كه در نمایشگاه كتاب را در مصلی امام خمینی(ره) برگزار كنند، ما اعتراض خاصی نداریم اما ترجیح ما بر این است كه در سال آینده هم نمایشگاه كتاب در شهر آفتاب برگزار گردد.
افزوده شدن اماكن فرهنگی وهنری جدید به پایتختوی همینطور درباره هنری شدن فضای شهر تهران و تولید آسایش و آرامش در شهروندان هم اظهار داشت: همه چیز باید در شهر بهتر باشد تا چهره و روحیه شهر تغییر پیدا كند؛ هم اكنون از نظر كالبد شهر خیلی پیشرفت كردیم و مشكلاتی هم داریم اما باید بیشتر به روح شهر بپردازیم و روح شاد و پرنشاطی را در شهروندان بدمیم.
نجفی از افزوده شدن تدریجی اماكن فرهنگی و هنری جدید به شهر اطلاع داد و با اشاره به انعقاد قرارداد خرید تئاتر نصر، اظهار داشت: سابقه فرهنگ و هنر كشور به میزان زیادی در این تئاتر وجو دارد و هنرمندان زیادی در تئاتر نصر هنرنمایی كردند؛ از روز شنبه این تئاتر در اختیار شهرداری تهران قرار می گیرد و بلافاصله فعالیت های مربوط به تبدیل آن به موزه تئاتر را آغاز خواهیم كرد.
وی با اشاره به احیاء خیابان لاله زار تهران، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم منطقه لاله زار را به منطقه گردشگری و فرهنگی تبدیل نماییم.
زمان راه اندازی خط 7 متروشهردار تهران در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگاران درباره راه اندازی مجدد خط هفت مترو تهران، اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم خط هفت را تا آخر اسفند راه اندازی مجدد نماییم اما دوستان در بحش حمل و نقل و ترافیك معتقد هستند كه آماده سازی مجدد این خط تا اردیبهشت ماه سال آینده طول می كشد؛ یك علت آن هم خرید تجهیزات خارجی است كه به زمان بیشتری نیاز دارد.
نجفی ابراز كرد: شهرداری تهران از نظر منابع مالی در فشار زیادی قرار دارد و نمی تواند پول زیادی را تزریق كند اما همه ما با امید زنده هستیم؛ در نتیجه اگر ممكن باشد خط هفت تا آخر اسفند ماه و در غیر این صورت تا آخر اردیبهشت 97 افتتاح می گردد.
وی همینطور از افتتاح بخشی از خط شش مترو تهران تا آخر شهریور 97 و بقیه بخش های این خط تا آخر سال آینده اطلاع داد.
اجرای طرح ترافیك منوط به تصویب شورای عالی ترافیك و شورای شهرشهردار تهران در ادامه در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت اجرای طرح ترافیك در سال آینده، عنوان كرد: نظر ما این است كه تغییراتی را در طرح ترافیك اعمال نماییم اما این نظر اول باید در شورای حمل و نقل و ترافیك به تصویب برسد كه ما یك جلسه در شورا داشتیم و به جمع بندی نرسیدیم. بعد باید در شورای شهر به تصویب برسد و در ادامه در دولت مطرح شود تا دولت در جریان قرار گرفته و نظارت خویش را به ما منتقل كند.
وی به ذكر جزئیاتی از طرح شهرداری تهران در این زمینه پرداخت و اظهار داشت: در این طرح صدور آرم طرح ترافیك را به كلی منتفی می نماییم چون كه هر ساله 100 هزار آرم طرح ترافیك به شكل های مختلف در كنار 20 هزار كارت شناور توزیع می گردد و این بدان مفهوم است كه روزانه 120 هزار خودرو اجازه ورود به طرح ترافیك را دارند؛ این در شرایطی است كه ضابطه خیلی دقیقی بر نحوه توزیع آرم های طرح ترافیك حاكم نیست و مفاسد و مسایلی هم در گذشته درباره توزیع این آرم ها وجود داشته است.
شهردار تهران ادامه داد: به جای اینكه برای ورود به مناطق زوج و فرد و طرح ترافیك آرم بفروشیم، اعلام می نماییم كه هر خودرویی به هر دلیلی وارد این مناطق شود، باید عوارض خاص آن منطقه را بپردازد. این طرح تقریبا در همه شهرهای بزرگ دنیا كه طرح های محدود كننده برای ورود به هسته مركزی شهر دارند، به همین شكل اجرا می گردد و هم اكنون فروش كارت و آرم ترافیك در هیج جای دنیا مرسوم نیست.
نجفی در انتها در پاسخ به سوالی درباره معضل كمبود شهربازی در پایتخت هم عنوان كرد: یكی دو طرح بزرگ تولید شهربازی توسط بخش خصوصی در تهران در حال اجرا می باشد كه البته با برخی مشكلات برخورد كرده اند و كار كند شده است؛ مقرر است شهربازی بسیار بزرگی در انتهای غربی اتوبان همت تولید شود و امیدواریم این كمبود شهر تهران بزودی برطرف شود.1396/10/08
21:16:19
5.0 / 5
4624
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس