رییس سازمان بهشت زهرا:

اعلام نرخ قبر در بهشت زهرا، قبرهای نجومی واقعیت ندارند

اعلام نرخ قبر در بهشت زهرا، قبرهای نجومی واقعیت ندارند به گزارش ال مور رییس سازمان بهشت زهرا نشست كمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران نرخ قبور در بهشت زهرا را اعلام نمود و اظهار داشت كه اطلاعات انتشار یافته درباره قبرهای نجومی واقعیت ندارند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سعید خال در نشست كمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران واگذاری قبور در بهشت زهرا را سیستماتیك و بر مبنای نرخ مصوب خواند و اظهار داشت: اطلاعات مربوط به واگذاری های انجام گرفته و مالكیت قبور در سامانه عروجیان كه متعلق به این سازمان است، ثبت می گردد.
وی اضافه كرد: واگذاری قبور به متقاضیان در سازمان بهشت زهرا، كاملا مطابق با نرخ مصوب در شورای شهر تهران صورت می گیرد و خرید و فروش های خارج از تعرفه های مصوب كه گاها اخبار آن در فضای رسانه ای انتشار می یابد اتفاق نمی افتد.
به گفته خال، بنابر مصوبه شورای شهر، نرخ واگذاری قبور تا آخر سال ۹۷ در فاز یك بهشت زهرا حداكثر ۱۶میلیون تومان، در فاز ۲ بهشت زهرا حداكثر ۹ میلیون تومان و در فاز ۳ بهشت زهرا حداكثر ۴/۵ میلیون تومان تعیین شده است كه بهشت زهرا به این قیمت پایبند است و حتی بیشتر این موارد با تخفیف 20 درصدی به مراجعان واگذار شده است و اطلاعات انتشار یافته درباره قبرهای نجومی واقعیت ندارند.
خال همینطور تصریح كرد: سازمان بهشت زهرا در فاز ۳ بهشت زهرا، تا ۷۰ درصد ظرفیت قطعات، طبقه زیرین قبر را به مجانی و طبقات فوقانی را به قیمت یك میلیون تومان در اختیار متقاضیان قرار می دهد.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی شورای شهر تهران، نشست كمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران با مسئولان بهشت زهرا، با مبحث بررسی وضعیت سازمان بهشت زهرا در برقراری شفافیت اطلاعاتی و همینطور برنامه های این سازمان درجهت هوشمندسازی عرضه خدمات به شهروندان، در محل سازمان بهشت زهرا برگزار گردید.
پس از بازدید از بخش اورژانس و پذیرش بهشت زهرا، جلسه ای با حضور بهاره آروین، مسئولان بهشت زهرا، نمایندگان معاونت مالی و اقتصاد شهری و نمایندگان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار گردید. در این نشست بر مبنای هماهنگی بین مسئولان بهشت زهرا و كمیته شفافیت توافق شد تا كمیته شفافیت هم سامانه عروجیان و بانك اطلاعات قبور سازمان بهشت زهرا را مورد بررسی قرار داده و صحت گزارش عرضه شده توسط سازمان بهشت زهرا از عملكرد این سازمان را مورد ارزیابی قرار دهد.
همچنین در جهت عرضه اطلاعات آنلاین و شفافیت در بهشت زهرا، قرار شد تا سازمان بهشت زهرا آمار مربوط به تعداد پذیرش روزانه در بهشت زهرا را به صورت آنلاین و به تفكیك جنسیت روی وبسایت خود منتشر نماید.
از آنجا كه بخشی از قراردادهای بهشت زهرا در سامانه قراردادهای شهرداری و سامانه جامع ثبت نشده است، پایگاه داده ای این دو سامانه را گرفتار نقص و مغایرت اطلاعاتی كرده است و در این نشست مقرر شد تا سازمان بهشت زهرا تا آخر دی ماه نسبت به تكمیل اطلاعات قراردادهای خود در سامانه قراردادها و رفع مغایرت های اطلاعاتی آن با سامانه مالی اقدام نماید و در انتها این ماه امكان تولید قرارداد جدید در سامانه جامع مالی برای این سازمان حذف شود تا دسترسی این سامانه به اطلاعات قراردادهای سازمان بهشت زهرا فقط با استفاده از ارتباط سیستمی با سامانه قراردادها ممكن باشد.بنا بر اعلام روابط عمومی شورای شهر، همینطور در این نشست برای ارتقای خدمات رسانی به شهروندان قرار شد تا سازمان فاوا در تعامل با سازمان بهشت زهرا به انتشار عمومی اطلاعات مكانی متوفیان و قبور ازطریق انتشار API قدام كند تا دسترسی دیگر شركت های توسعه دهنده اپلیكیشن های وب و موبایل هم به این اطلاعات فراهم گردد.

دبیر خبر: بهناز غفاری


1397/10/28
20:38:47
5.0 / 5
4464
تگهای خبر: توسعه , تولید , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس