تاكسی ها، فانوس راه كتاب خوانی در شهر تهران

تاكسی ها، فانوس راه كتاب خوانی در شهر تهران ال مور: معاون فرهنگی آموزشی سازمان تاكسیرانی شهر تهران از اجرای طرح جدید فانوس راه كتاب خوانی در شهر تهران با همكاری خانه كتاب در جهت آموزش بیشتر شهروندان آگاهی داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مهدی محمود اقدم در این باره اظهار داشت: این طرح كه «فانوس راه» خوانده می شود به مثابه «خانه فرهنگ سیار» است. با عنایت به این رویكرد، طرح «فانوس راه» كه به عرضه كتاب در تاكسی ها، اختصاص دارد و هم زمان با بیست وششمین دوره هفته كتاب، كلید خورد. هم اكنون در سه فاز اجرا خواهد شد. در فاز اول سری متفاوتی از كتاب تولید شده و تنها در تاكسی های شهر تهران توزیع می شود. از طرف دیگر این كتاب ها در بازار نشر كتاب وجود ندارد و در نتیجه به صورت اختصاصی تنها در تاكسی های شهر تهران به فروش می رسد.
وی درباب نحوه اجرا اظهار داشت: «طرح «فانوس راه» قبل از این به صورت محدود برگزار شده بود كه اخیرا با همكاری بخش خصوصی، احیا كردیم. تبلیغات و چگونگی تولید و عرضه كتاب در تاكسی های شهر تهران با مشاركت این بخش برنامه ریزی شده است. در طرح «فانوس راه» بسته فرهنگی شامل چهار عنوان كتاب در تاكسی قرار داده شده است. كتاب ها به زبان انگلیسی و فارسی، تولید و مسافران درصورت تمایل می توانند كتاب را خریداری كنند. بسته فرهنگی «فانوس راه» ۱۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است. سهم ناشر ۶۰ و سهم راننده ۴۰ درصد از فروش كتاب است.» اما در فاز دوم شیوه تبلیغی در پیش گرفته شده است.
معاون فرهنگی آموزشی سازمان تاكسیرانی شهر تهران درباره فاز دوم طرح فرهنگی عرضه كتاب در تاكسی ها بیان كرد: در دومین فاز این طرح مقرر شده تا كتاب های پُرفروش بازار نشر، از طرف نهادهایی مانند مؤسسه خانه كتاب و منابع موثق دیگر شناسایی و در چارچوب های مختلف ازجمله بروشور در اختیار مسافران قرار بگیرد.
اقدم با بیان این مطلب كه در فاز دوم، علاوه بر كتاب های فیزیكی به كتاب های صوتی و همین طور گروه های سنی كودك و نوجوان باز توجه خواهد شد، افزود: طرح «فانوس راه» به بازار كتاب فروشی ها لطمه نمی زند؛ به عبارت دیگر با اجرای این طرح در كنار فعالان نشر خصوصاً كتاب فروشی ها هستیم و هدفمان كمك به خانواده نشر و تاكید بر اهمیت كتاب و كتابخوانی است.
طبق گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی آموزشی سازمان تاكسیرانی شهر تهران، وی میزان استقبال از طرح «فانوس راه» را قابل توجه ارزیابی كرد و اظهار داشت: فار نخست این طرح در پایانه های ارم، رسالت، شهید نظری و صادقیه شروع شده است و توسعه پیدا خواهدنمود.1397/11/07
01:52:21
5.0 / 5
4476
تگهای خبر: آموزش , تبلیغات , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس