معاون شهردار تهران خبر داد

افزایش ۱۵ درصدی نرخ طرح ترافیك در سال ۹۸، تخصیص سهمیه خبرنگاران در اختیار شورا

افزایش ۱۵ درصدی نرخ طرح ترافیك در سال ۹۸، تخصیص سهمیه خبرنگاران در اختیار شورا ال مور: معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در مورد جزئیات لایحه نرخ عوارض طرح ترافیك، توضیحاتی را ارائه نمود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محسن پورسیدآقایی بامداد امروز در حاشیه جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در مورد سرانجام ستاندن عوارض از محدوده زوج و فرد با اشاره به اینكه برمبنای قانون نسبت به ستاندن عوارض از محدوده زوج و فرد اقدام كردیم، اظهار داشت: حالا اگر قرار باشد كه دیگر این قانون اجرا نشود نیازمند ابلاغیه جدید هستیم و تا زمانی كه ابلاغیه جدید به دستمان نرسد به مانند سابق عمل می نماییم و متخلفان فكر نكنند به سبب برخی ابهامات، عوارض بخشیده می شود و مصوبه قبلی كماكان برقرار است.
وی در مورد مصوبه روز گذشته شورای ترافیك تهران در مورد حذف طرح زوج و فرد اظهار داشت: طرح زوج و فرد دیگر برمبنای پلاك نیست و برمبنای مصوبه طرح جدید كه به محدوده كنترل آلودگی هوا نام گرفته از شروع تابستان آغاز می شود.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینكه ۸۰ روز تردد بلاعوض در سال برای همه خودروها در نظر گرفته شده كه حدود ۲۰ روز بلاعوض در هر فصل می شود، اظهار داشت: مردم می توانند در هر روزی كه دلشان خواست در ظرف ۲۰ روز بلاعوض تردد كنند و اگر بخواهند مازاد بر آن ترددی داشته باشند باید عوارض پرداخت كنند.
وی با اشاره به اینكه به مانند محدوده طرح ترافیك، ساعت تردد و داشتن معاینه فنی در محاسبه عوارض نقش موثری دارد، اظهار داشت: البته عوارض طرح زوج و فرد نصف عوارض طرح ترافیك است.
پورسیدآقایی با اشاره به اینكه كماكان ساكنین طرح زوج و فرد و طرح ترافیك نیم بها عوارض شان محاسبه می شود و به ازای هر واحد یك خودرو می تواند از این عوارض نیم بها استفاده نماید، اظهار داشت: همین طور تخفیف ۲۵ درصدی برای معاینه فنی برتر اعمال می شود.
وی با اشاره به اینكه برمبنای مصوبه امروز شورای شهر، ستاندن عوارض از محدوده زوج و فرد در سال آینده تصویب شده است، اظهار داشت: بر این اساس شهروندان فرصت دارند تا ۳۰ روز بعد عوارض خودرا پرداخت كنند. در غیر اینصورت به بدهی تبدیل می شود.
معاون شهردار تهران در مورد قیمت عوارض طرح ترافیك و زوج و فرد باز با اشاره به اینكه به شهرداری اجازه داده شده است كه تا آخر سال صبر كند تا نرخ تورم اعلام گردد، اظهار داشت: برمبنای نرخ تورم عوارض محاسبه می شود و حداكثر تا ۱۵ درصد افزایش می یابد، یعنی پایه عوارض ۲۰ هزار تومانی امسال به ۲۳ هزار تومان افزایش می یابد.
وی با اشاره به اینكه نمایش سهمیه طرح ترافیك به جانبازان، معلولان و خبرنگاران همانند سال ۹۷ است و تغییری نكرده، در مورد سهمیه خبرنگاران اظهار داشت: تخصیص سهمیه خبرنگاران در اختیار شهرداری نیست و قرار شده است كه كمیسیون فرهنگی و معاونت حمل و نقل آئین نامه نحوه واگذاری به خبرنگاران، عكاسان خبری و … را تدوین كنند كه منتظر آئین نامه هستیم.
پورسیدآقایی اضافه كرد: خبرنگارانی كه طرح ترافیك دریافت نكنند همانند سال ۹۷ از كارت تردد یكساله مترو بهره خواهند برد.1397/11/14
14:31:13
5.0 / 5
4721
تگهای خبر: آینده , شهرداری , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس