افتتاح ۳ ایستگاه خط ۷ مترو تا آخر سال، رایزنی برای فعالیت موزه ها درایام تعطیل

افتتاح ۳ ایستگاه خط ۷ مترو تا آخر سال، رایزنی برای فعالیت موزه ها درایام تعطیل ال مور: شهردار تهران با اشاره به اعتراضات بعضی از تعاونی های كاركنان شهرداری اظهار داشت: اعتراضاتی را در تعاونی كاركنان شهرداری مناطق ۱۸ و ۲۲ شاهد بودیم كه لازم است مدیران مربوطه تلاش كنند تا مشكل افراد حل شود. با وجود اینكه مسئولیت مستقیم در این زمینه نداریم، باید نسبت به مسائل كاركنان شهرداری حساس باشیم.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، بیست و یكمین جلسه شورای معاونان، مشاورین و شهرداران عصر روز گذشته در ساختمان شهرداری منطقه ۱۱ انجام شد.
پیروز حناچی در این نشست با تاكید بر لزوم مناسب سازی فضاهای عمومی مناطق برای عبور شهروندان دارای معلولیت، عنوان كرد: با عنایت به تصویب قانون مناسب سازی از این پس افرادی كه به هر علت حتی به صورت موقت توان تردد ندارند، باید بتوانند در فضاهای عمومی فعالیت كنند. از این رو، در فضاهای جدیدی كه ایجاد می شود تمامی ضوابط و استانداردها باید رعایت شود.

حناچی با اشاره به كناره گیری ایرج معزی از معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران باز بیان كرد: كناره گیری از این سمت تصمیم ایشان بود و با وجود این كه تمایلی به این كار نداشتم و چندین جلسه با ایشان صحبت كردم، در نهایت وقتی دیدم ایشان عزمشان جزم است استعفا را پذیرفتم.

ایشان سپس به برگزاری «سومین جشنواره رسانه های شهری» و لزوم توجه بیشتر مناطق به رسانه ها برای انعكاس اخبار شهری پرداخت و اظهار داشت: نسبت به فعالیت ها و اقدامات زیر مجموعه خود حساسیت بیشتری داشته باشید تا اگر اتفاقی افتاد به موقع تصمیمات لازم اتخاذ شود.

شهردار تهران همین طور به برگزاری مراسم «روز دوچرخه سواری خانواده ها» در خیابان میرداماد اشاره و اشاره كرد: می توان در ایام تعطیل در بعضی خیابان های تهران چنین مراسمی را برگزار كرد و با توجه به این كه حساسیت هایی وجود دارد می توان سوژه را به درستی مدیریت كرد. یادمان باشد زمانی كه این برنامه ها از طرف شهرداری تدارك دیده می شود، از طرف خانواده ها به رسمیت شناخته می شود و مورد استقبال قرار می گیرد. این امر به تلاش های ما برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری در تهران كمك خواهدنمود.

حناچی در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید دوباره بر جمع آوری كارگاه های عمرانی و به حداقل رساندن آنها در سطح شهر اظهار داشت: هر پیمانكاری علاقه دارد كه در مناطق مركزی شهر تهران یك انبار مصالح بعنوان كارگاه داشته باشد، در حالیكه این فضاها متعلق به مردم و شهروندان است و اگر كارگاهی لازم نیست، باید جمع آوری شود.

شهردار تهران با اشاره به لزوم بهبود وضعیت میادین میوه و تره بار و فضاهایی نظیر آن اشاره كرد: مردم به مدیریت جدید شهری رای داده اند و مشروعیت ما به رای مردم است. بر این اساس باید كارایی داشته باشیم و از فرصتی كه مردم در اختیار ما گذاشته اند به بهترین نحو استفاده نمائیم.

حناچی ضمن درخواست از شهرداران مناطق برای بازگرداندن تحرك به زیرمجموعه های خود اظهار داشت: درست است كه از نظر اقتصادی در شرایط مناسبی نیستیم اما باید تحرك را به مناطق برگردانیم. همین طور از شهرداران می خواهم كه مسیرهای جدید دوچرخه را طراحی و در گام های بعدی زمینه لازم را فراهم آورند تا شركت های خصوصی فعال در حوزه دوچرخه در دانشگاه ها فعال شوند تا دانشجویان از ایستگاه های دوچرخه استفاده كنند.

شهردار تهران در ادامه به اقدامات مدیریت شهری در امتداد ساماندهی سدمعبر اشاره و عنوان كرد: در فعالیت های جدید یك تفاوت وجود دارد و آن این است كه همزمان كه اقداماتی برای جمع آوری انجام شده است، كارهای مثبتی مانند تشكیل بازارچه هایی برای دست فروشان انجام شده كه اجرای توامان این دو برنامه می تواند به ما برای نیل به هدف كمك نماید. در حاشیه جلسه هیات دولت باز وزیر صنعت، معدن و تجارت موضوعاتی را در مورد برخورد با دستفروشان مطرح نمودند و من این اطمینان را دادم كه تنها با سد معبر آنها برخورد می شود.

به گزارش شهرنوشت، حناچی همین طور از مسئولان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران خواست تا فضاهای مترو را شادتر كنند چراكه ایستگاه های مترو به خاطر استفاده از یك نوع سنگ شبیه هم شده اند، در حالیكه می توان به آنها تنوع داد.

وی در همین رابطه اظهار داشت: می توان مانند برخی كشورها از آثار هنری و گالری های نقاشی در این ایستگاه ها استفاده نمود. همین طور می توان پیشنهاد استفاده از خودروهای برقی بدون راننده در بعضی از خطوط بی. آر. تی مانند خط ولیعصر(عج) را مورد بررسی قرار داد.

شهردار تهران با تاكید بر فعالیت تمام موزه های تهران در ایام تعطیل و لزوم مذاكره با بعضی از سازمان ها در این خصوص اشاره كرد: تهران با همین موزه ها و اماكن گردشگری جذاب می شود، از این رو شهرداران مناطق باید برای فعالیت دائمی موزه هایی چون خانه تیمورتاش، موزه ارتباطات و... رایزنی كنند.

حناچی همین طور به قول خود به رئیس جمهور برای افتتاح خط ۶ مترو در فروردین سال آینده اشاره نمود و اظهار داشت: سه ایستگاه از خط هفت مترو هم ۲۵ اسفندماه افتتاح خواهند شد.1397/12/14
14:45:34
5.0 / 5
4673
تگهای خبر: آینده , تجارت , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس