افتتاح دوازدهمین مركز توانبخشی بیماران اوتیسم در استان تهران

افتتاح دوازدهمین مركز توانبخشی بیماران اوتیسم در استان تهران به گزارش ال مور معاون امور توانبخشی بهزیستی كشور با اشاره به اینكه پیش بینی می شود امسال با مشكلات اقتصادی روبرو باشیم، اظهار داشت: با این وجود این نوید را می دهم كه در بخش توانبخشی با عنایت دولت و مجلس اقدامات قابل ملاحظه ای صورت بگیرد.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، حسین نحوی نژاد در در مراسم افتتاح دوازدهمین مركز روزانه آموزش و توانبخشی افراد دارای اختلال طیف اوتیسم به نام «فریحا» با اشاره به اینكه باید خدمات عرضه شده به افراد مبتلا به اوتیسم شامل غربالگری، آموزش مناسب، مداخله بهنگام، آموزش مهارت های زندگی، كنترل هیجانات و كاستن فشارهایی كه به لحاظ روحی و روانی به خانواده ها وارد می شود، افزایش یابد، اظهار داشت: یكی از مشكلاتی كه در این عرصه وجود دارد مسائل و محدودیت هایی است كه سازمان بهزیستی با آنها روبرو است.

وی با اشاره به اینكه بهزیستی مجبور است به تنهایی بار این مسائل را به دوش بكشد، اظهاركرد: كاستی هایی كه گاهی به وجود می آید به علت كمبود امكانات این سازمان است و بنابراین گاهی امكان پاسخگویی به بعضی از مطالباتی كه از جانب مردم، سازمان های مردم نهاد و… مطرح می شود را ندارد. با این وجود گواهی می دهم كه هیچكدام از پرسنل این سازمان در وظایف خود كوتاهی نمی كنند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه علاوه بر كمبود امكانات، سایر دستگاه ها هم گاهی به وظایف خود عمل نمی كنند، اظهار داشت: از آنجایی كه سازمان بهزیستی در مرحله آخر با خانواده ها در ارتباط می باشد و در خط مقدم قرار دارد، بیشتر مورد سوال و انتقادات قرار می گیرد. با این وجود باید به سمت جلو حركت نماییم و كارنامه این سازمان نشان داده كه خدمات در بخش روزانه و توانبخشی مبتنی بر خانواده گسترش یافته است.

نحوی نژاد با تاكید بر اینكه این سازمان با گسترش بی رویه مراكز توانبخشی مخالف است، اظهار داشت: طی ۱۰ سال قبل نسبت به گسترش بی رویه این مراكز مقابله كردیم و برنامه ما این است كه برای حفظ كرامت معلولان، آموزش و خدمات در داخل خانواده به آنها عرضه شود.

وی با اشاره به اینكه برپایه نظر بعضی از اقتصاددانان امسال به علت تحریم ها با مشكلات اقتصادی روبروهستیم، اظهاركرد: با این وجود این نوید را می دهم كه در بخش توانبخشی با عنایت دولت و مجلس اقدامات قابل ملاحظه ای صورت خواهد گرفت كه با محوریت خانواده است. همچون این اقدامات گسترش پرداخت خدمات حق پرستاری كه هم اكنون فقط محدود به معلول قطع نخاعی است به سایر معلولان، افزایش سطح رفاه افراد معلول، گسترش بُعد خانوار درباره معلولان سرپرست خانوار، تقویت بخش اشتغال از راه صندوق ایجاد فرصت های شغلی و افزایش امكان تحصیل كه در سال های اخیر با مشكلاتی همراه بوده است می توان اشاره نمود.

در بخش دیگری از این برنامه داریوش بیات نژاد - مدیركل بهزیستی استان تهران - از افتتاح دوازدهمین مركز عرضه خدمات به بیماران مبتلا به اوتیسم در استان تهران اطلاع داد و اظهار داشت: این مركز سومین مركز فعال در شهر تهران است. افتتاح این مراكز نشان داده است كه پارسال شاهد افزایش صددرصدی آنها در استان تهران بوده ایم.

وی با اشاره به اینكه در این راستا ارتقای كیفیت زندگی فرزندان و خانواده های دارای كودكان اوتیسم را دنبال می نماییم، اظهار نمود: ایجاد این مراكز و خدمات توانبخشی در كنار آگاهی بخشی با استفاده از اطلاعات روزآمد صورت می گیرد و گسترش این مراكز به شناخت افكارعمومی هم كمك می نماید همینطور با وجود مشكلات بهزیستی در پرداخت یارانه خدمات گوناگون، یارانه مربوط به بخش اوتیسم را به شكل صد درصدی به ۶۵۵ فرد خدمات گیرنده از این مراكز پرداخت می كند.

بیات نژاد در انتها اظهار داشت: انتظار ما از سازمان بهزیستی كشور این است كه با عنایت به جمعیت حدود ۱۴ میلیونی استان تهران بخش بیشتری از امكانات و منابع در اختیار این استان قرار دهند تا امسال بتوانیم كیفیت و كمیت خدمات را به حداكثر برسانیم.
1398/01/21
14:17:22
5.0 / 5
4589
تگهای خبر: آموزش , خدمات , زندگی , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس