اتمام بازسازی مناطق سیل زده كشور طی ۹ ماه آتی

اتمام بازسازی مناطق سیل زده كشور طی ۹ ماه آتی ال مور: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور اظهار داشت: امیدواریم كار بازسازی مناطق سیل زده كشور در ۹ ماه آینده به اتمام برسد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمد امید در مسافرت خود به خوزستان و در جمع خبرنگاران اظهار نمود: دولت در ارتباط با سیلاب تصمیمات به موقع و بسیار خوبی را اتخاذ نموده است. روزهای ابتدایی بود كه نخستین مصوبه در دولت انجام گرفت و وضعیت كار مشخص شد.

وی ادامه داد: در ادامه باز با عنایت به گزارش های میدانی كه به دست دولت رسید، مصوبات دیگری باز به تصویب رسید. این گزارشات میدانی همین طور موجب شد تا در نوع كمك ها به بعضی از مناطق تجدیدنظر شود و افزایش پیدا كند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور اشاره كرد: اگر لازم باشد تا دولت در بعضی از مناطق حضور جدی تری داشته باشد و سیاست های خودرا تغییر دهد، بالقطع در ستاد مركزی پیگیری می نماییم تا به بهترین شكل تصمیم گیری و نسبت به آن كار اقدام گردد.

امید عنوان كرد: جداول مربوط به خسارت های سیلاب در بخش های مسكن، مشاغل و همین طور خسارت اموال مردم در شهرها و روستاها آماده شده است.

وی با اشاره به اینكه پرداخت خسارت سیلاب به مردم در استان های خوزستان و لرستان شروع شده است، اظهار داشت: كار بازسازی باز در مناطق سیل زده شروع شده است. در این زمینه با تجربه ای كه از گذشته در كشور وجود دارد، امیدواریم كار بازسازی مناطق سیل زده كشور در ۹ ماه آینده به اتمام برسد.

امید درباب بحث مدیریت سیلاب در خوزستان عنوان كرد: ارزیابی انجام گرفته در بحث مدیریت سیلاب در خوزستان ارزیابی مثبتی است و كار انجام گرفته در خوزستان فوق العاده است.

وی افزود: در این سیلاب مجموعه مدیریت بحران به استان سپرده شد و استان با عنایت به قابلیتی كه داشت توانست شرایط را به خوبی مدیریت كرد.

وی بیان كرد: دولت متعهد است تا همه خسارت های وارد شده به مردم جبران شود. گره هایی كه در بحث پرداخت ها باز وجود داشت یكی یكی در حال باز شدن هستند و مشكلی در این زمینه وجود ندارد.

امید با اشاره به افزایش حجم كمك های بلاعوض به سیل زدگان از طرف دولت اشاره كرد: برمبنای حكم مقام معظم رهبری مقرر است تا از دو منبع صندوق توسعه ملی و منابع دولت برای پرداخت خسارت سیلاب استفاده گردد.

وی اشاره كرد: هنوز جمع بندی كامل خسارت ها از طرف دولت انجام نگرفته اما مقرر است مابه تفاوت نیاز دولت، از صندوق توسعه ملی برداشت شود.

1398/02/05
14:51:23
5.0 / 5
4950
تگهای خبر: آینده , توسعه , مد , مشاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس