جابجایی روستاهای صدمه دیده از سیل مطابق ضوابط تقسیمات كشوری صورت می گیرد

جابجایی روستاهای صدمه دیده از سیل مطابق ضوابط تقسیمات كشوری صورت می گیرد به گزارش ال مور دبیر كمیته نوسازی و بازسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده با اشاره به تشكیل جلسه این كارگروه با حضور وزیر كشور از فرآیند جابجایی روستاهای صدمه دیده مطابق ضوابط تقسیمات كشوری و تحت نظر وزارت كشور و استانداری مربوطه و تاكید بر بهره گیری از بودجه های ملی و استانی برای بازسازی و نوسازی مناطق صدمه دیده اطلاع داد.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا مهدی جمالی نژاد از رصد دقیق مسائل و مشكلات موجود در روند بازسازی و نوسازی مناطق صدمه دیده از سیل و برنامه ریزی و اتخاذ تمام تدابیر مقتضی برای رفع موانع پیش روی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی بعنوان مجری بازسازی به منظور تسریع در امور بازسازی توسط استانداران خبرداد.

وی با اشاره به ضرورت برآورد دقیق خسارات وارده به زیر ساخت ها در حوزه های راه، آب، برق و فاضلاب، مدارس و مراكز درمانی اظهار داشت: در نشست كمیته نوسازی و بازسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده كه روز گذشته برگزار گردید بر توجه و استفاده از ظرفیت بودجه ملی و استانی و اعتبارات دستگاههای اجرایی تاكید شد.

جمالی نژاد اضافه كرد: در این نشست از سازمان برنامه و بودجه كشور خواسته شد تا ضمن تشكیل نشست های مشترك با دستگاه های اجرایی و كمیته های تخصصی قرارگاه بازسازی و نوسازی، میزان صدمه های وارده ناشی از سیل و اعتبارات مورد نیاز برای جبران آنرا نهایی كند و حداكثر اعتبار را در استان هایی كه صدمه بیشتری به آنها وارد شده است، مطابق قانون بودجه سال جاری تخصیص دهد.

دبیر كمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده با اشاره به ضرورت بهره گیری از ظرفیت مالكان واحدهای صدمه دیده در فرآیند بازسازی و نوسازی اظهار داشت: مدیریت امور بازسازی و نوسازی با بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و با محوریت این نهاد صورت می گیرد اما استفاده حداكثری از ظرفیت مالكان و خیرین در سرعت بخشیدن به روند بازسازی تاثیر مضاعف خواهد داشت.

وی افزود: در این زمینه توجه به نقشه های فنی و مهندسی، استاندارد كیفیت، هزینه و زمان بندی مورد تاكید است.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشوربا توجه به شرایط اجتماعی، فرآیند زمانی و هزینه های مترتب بر جابجایی روستاهای صدمه دیده از سیل اظهار داشت: اولویت اقدامات در روستاها بر ایمن سازی فضاها و مراكز سكونت متمركز و در فرآیند جابجایی ها رعایت ضوابط تقسیمات كشوری و هماهنگی با واحدهای مربوطه در وزارت كشور و استانداری های ذیربط ضروری می باشد.

جمالی نژاد اضافه كرد: پشتیبانی از تولید و اشتغال در روستاهای صدمه دیده دارای اهمیت و واجد اولویت است و در این زمینه كمیته پشتیبانی از تولید و اشتغال قرارگاه، مبادرت به شناسایی روستاها و پروژه های اولویت دار و هماهنگی لازم با بانك ها جهت تامین تسهیلات، ایجاد و بازسازی واحدهای تولیدی خواهد نمود.

دبیر كمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده با تاكید بر خودداری از انجام اقدامات موازی توسط دستگاه های عضو قرارگاه اظهار داشت: تمامی دستگاه های اجرایی عضو قرارگاه موظف می باشند اطلاعات و داده های مربوط به برآورد خسارات وارده به تاسیسات و زیر ساخت های مربوطه به دستگاه را از راه استان ها در سامانه سجاد كه بزودی راه اندازی می شود، بارگذاری كنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، وی در خاتمه متذكر شد: مبنای برنامه ریزی برای پرداخت خسارات وارده، اطلاعات وارد شده در سامانه سجاد خواهد بود.
1398/02/20
22:01:28
5.0 / 5
4190
تگهای خبر: بودجه , تسهیلات , تولید , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس