بطحایی: تلاش می نماییم موانع ارتقای شغلی معلمان را برداریم

بطحایی: تلاش می نماییم موانع ارتقای شغلی معلمان را برداریم ال مور: وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت كه این وزارتخانه تلاش می كند موانع ارتقای شغلی و حرفه ای معلمان را بردارد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سید محمد بطحایی در جلسه علنی نوبت پس از ظهر امروز سه شنبه مجلس در پاسخ به سوال نماینده نیشابور درباب اقدام این وزارتخانه برای ارتقای جایگاه آموزش و پرورش اظهار داشت: مهمترین برنامه ما اجرا و استقرار سند تحول بنیادین است كه با جامعیت خود همه اركان و اجزا و بخش های نظام آموزش و پرورش را در بر می گیرد. بدین سبب سپس اجرای آن هر قدر بیشتر پیش برویم ارتقای جایگاه آموزش و پرورش هم محقق می شود.
وی ادامه داد: ما سعی كردیم برنامه های عملیاتی این سند را فراهم نماییم. در سال ۹۸ هم تمام برنامه های آموزش و پرورش در همه واحدهای تابعه و استان ها مبتنی بر سند تحول تنظیم شده و اگر بتوانیم با محدودیت اعتبارات و مشكل تخصیص، اعتبار كامل دریافت نماییم در سال ۹۸ گام جدی در اجرا و استقرار سند تحول بر می داریم.
وزیر آموزش و پرورش همین طور اظهار داشت: شورای عالی اداری در مصوبه ای مقرر كرده هر كارمندی فقط یك بار می تواند مدرك تحصیلی نمایش كند و این محدود به آموزش و پرورش نیست بلكه مربوط به همه دستگاه های اجرایی می باشد. البته ما مكاتبه كردیم كه آموزش و پرورش به دلیلهای مختلف مستثنا شود كه هنوز این اتفاق نیفتاده و امیدواریم در شورای عالی اداری این مصوبه را به نفع آموزش و پرورش تغییر دهیم تا همكاران برای ادامه تحصیل انگیزه پیدا كنند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به حضور دو نماینده در شورای عالی اداری بعنوان عضو ناظر مجلس اظهار داشت: من در این شورا بعنوان یك عضو حضور دارم و تمام تلاشم را در این راستا انجام دادم. برای اینكه معتقدم كار یك معلم با یك كارمند متفاوت می باشد و هر قدر سطح تحصیلاتش بالا برود باید او را تشویق نماییم و مدركش را اعمال نماییم.
بطحایی افزود: من در سه نامه ای كه به آقای انصاری نوشتم از ایشان درخواست كردم اعمال بیشتر از یك مقطع تحصیلی برای ارتقای شغلی و حرفه ای معلمان صورت گیرد. همین جا از كمیسیون آموزش یا اجتماعی مجلس باز درخواست می كنم جلسه ای تشكیل دهند و از آقای انصاری بعنوان عضو مؤثر شورای عالی اداری دعوت كنند و من هم مدافع اعمال مدرك تحصیلی معلمان در این نشست خواهم بود تا بتوانیم موانع ارتقای شغلی و حرفه ای معلمان را برداریم.
منبع:

1398/02/24
21:24:05
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: آموزش , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس