ضرورت تسهیل صدور پروانه مرمت برای بناهای تاریخی شهر

ضرورت تسهیل صدور پروانه مرمت برای بناهای تاریخی شهر ال مور: رئیس كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر ضرورت حفظ بناهای تاریخی اظهار داشت: بناهای تاریخی سرمایه های شهر تهران محسوب می شوند. پس باید از آنها حفاظت كرد و در مقابل ساخت و سازهایی كه سبب تخریب این بناها می شوند جلوگیری كرد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمدجواد حق شناس در یكصد و چهل و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذكری اظهار داشت: بافت های تاریخی همانند حصار ناصری بعنوان یكی از سرمایه های جدی شهر تهران به حساب می آید كه از مدیران بافت ها و سایر مسئولان وابسته انتظار می رود در مورد نگهداری این بافت ها به صورت جدی مراقبت های لازم را به عمل آورند و حتی اگر فضاهایی از آنها به جای مانده است مورد حمایت و حفاظت قرار گیرد.
وی ادامه داد: انتظار می رود پروانه مرمت برای این ساختمان ها متفاوت دیده شود تا در حفظ این فضاهای تاریخی گرفتار مشكل نشویم.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح كرد: نكته مهم دیگر بحث هویت شهری تهران است. این بناها هویت شهر تهران محسوب می شوند كه اكثراً در منطقه ۱۲ شهر تهران قرار گرفته اند. باید مراقبت كرد كه بساز و بفروش ها با بناهای جدید سبب تخریب این بناهای تاریخی نشوند. بنابراین پیشنهاد می نماییم با تبدیل بناهای تاریخی به گالری ها و كافه ها از تخریب آنها جلوگیری نماییم.
حق شناس افزود: بعضاً دیده شده كه نهادهای پرقدرت حتی بدون كسب پروانه به تخریب این بناها اقدام می كنند. بنابراین معاونت شهرسازی باید از این تخلف جلوگیری كند.
منبع:

1398/03/19
14:36:06
5.0 / 5
4806
تگهای خبر: ساخت , شهرسازی , فرهنگ , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس