لایحه دوفوریتی عوارض شهری یكشنبه هفته آینده تقدیم شورا می شود

لایحه دوفوریتی عوارض شهری یكشنبه هفته آینده تقدیم شورا می شود ال مور: شهردار تهران با بیان این خبر كه یكشنبه هفته آینده لایحه دوفوریتی عوارض شهری را به شورا خواهد برد، اظهار داشت: قرار بود لایحه ای دو فوریتی در مورد عوارض به شورا ارائه دهیم كه در این خصوص تجدید نظر عمومی صورت گرفت.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا پیروز حناچی در یازدهمین نشست شورای معاونان شهرداری تهران كه عصر روز گذشته (دوشنبه) در معاونت مالی و اقتصاد شهری برگزار شد، به بازدید اسحاق جهانگیری - معاون اول رئیس جمهوری - از كارخانه واگن سازی تهران اشاره و اظهار نمود: هدف از بازدید این بود كه ظرفیت كارخانه واگن سازی تهران را برای دولت روشن نماییم كه خوشبختانه به این هدف دست یافتیم. از جانب دیگر سعی كردیم دولت را مجاب نماییم تا بخشی از بدهی شهرداری درباره مترو را متقبل شود كه به نظر می آید به این هدف هم رسیدیم. همین طور این اجازه را دریافت نماییم كه از صندوق توسعه ملی برای فعال كردن كارخانه واگن سازی تهران و تجهیز متروی پایتخت استفاده نماییم.

وی افزود: تنها حدود ۳۰ درصد از ظرفیت كارخانه واگن سازی تهران فعال است و براین اساس باید تلاش نماییم تا این مجموعه با حداكثر ظرفیت فعال شود.

حناچی در ادامه خطاب به معاون خدمات شهری، بر لزوم پیگیری مبحث انسداد محورهای پیاده رو توسط كارگاه های عمرانی تصریح كرد و اظهار داشت: در صورتیكه در این زمینه تخلفی مشاهده شد، به تعداد تخلفات صورت گرفته به شهرداران مناطق امتیاز منفی داده شود.

وی درباره تذكرات اعضای شورای شهر به شهرداری تهران هم اظهاركرد: مشروعیت ما از رای مردم به اعضای شورای شهر است و باید به سوالات اعضای شورا به صورت دقیق پاسخ دهیم و اگر اعضا مشكلی را تذكر می دهند، برطرف نماییم البته معاونان می توانند برای بیان عملكرد حوزه مسئولیت خود از شورا وقت بگیرند و در جلسات شورا بحث های خویش را مطرح كنند.

حناچی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشكلات مالی موجود در كشور خاطرنشان كرد: امكان دارد بخشی از مشكلات مالی كشور، شهرداری تهران را هم درگیر كند. بنابراین باید تمهیدات لازم را در این زمینه بیندیشیم و آمادگی لازم را داشته باشیم.

به گزارش شهرنوشت، او در آخر با اشاره به اینكه میزان وابستگی بودجه شهرداری تهران به ساخت و ساز ۷۰ درصد است، اظهار داشت: باید تلاش نماییم سهم شهرداری از درآمدهای مالیاتی را وصول نماییم. دولت هم در این زمینه هماهنگی و همكاری لازم را با ما دارد. به هر حال باید همت نماییم و این شرایط بحرانی را پشت سر بگذاریم.

منبع:

1398/03/21
14:06:09
5.0 / 5
4457
تگهای خبر: آینده , بودجه , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس