معاون شهردار تهران تاكید كرد

آمار دقیقی از كار كودك در تهران وجود ندارد

آمار دقیقی از كار كودك در تهران وجود ندارد ال مور: فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینكه كودكان در كشور متولی واحدی ندارند، اظهار داشت: آمار دقیقی از كار كودك در تهران وجود ندارد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، جوادی یگانه در مراسم روز جهانی مبارزه با كار كودك در جمع خبرنگاران اظهار داشت: كودك كار عنوان درستی نیست در حقیقت روز مقابله با كار كودكان عنوان صحیحی است كه باید مورد استفاده قرار گیرد. كودكان باید آموزش ببینند تا در دوران بزرگی وارد بازار كار شوند و كار كودكان در سنین پایین شیوه درستی نیست.
وی ادامه داد: شهرداری بعنوان نهاد همكار با دستگاه های ذیربط در این مورد با ایجاد مراكز پرتو و بهاران و در اختیار قرار دادن فضا و تجهیزات و همینطور عرضه آموزش های لازم با پدیده كار كودكان بعنوان یك واقعیت اجتماعی موجود مقابله می كند و در این راه تلاش می كند كه این پدیده شوم را كم كند.
وی افزود: در مورد تعداد كودكان فعال در حوزه كار می توان اظهار داشت كه در تهران آمار درستی نداریم و از ۱۴ هزار نفر این آمار اعلام می شود ولی دقیق نیست. البته اكثریت كودكان مشغول به كار در تهران تابعیت خارجی دارند. علت نبود آمار دقیق در این عرصه هم این است كه متأسفانه كودكان متولی واحدی ندارند.
وی تصریح كرد: باید به این مورد دقت كنیم كه هنگامی كه وضعیت اقتصادی در كشور با مشكلات مواجه می شود، این مورد سبب می شود كه خانواده ها مجبور شوند كودكان خویش را سر كار بگذارند. اساسا توانمندسازی كودكان سبب خواهد شد كه فعالیت آنها در سنین پایین كاهش پیدا كند. در راه دادن این آموزش ها در كنار سازمان های مردم نهاد خواهیم بود.
منبع:

1398/04/02
13:48:07
5.0 / 5
4725
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس