سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی:

تامین اجتماعی مشكل مالی ندارد

تامین اجتماعی مشكل مالی ندارد به گزارش ال مور سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی و عضو جدید هیئت مدیره این سازمان با اشاره به اینكه تأمین اجتماعی مشكل مالی ندارد ولی از نظر نقدینگی گرفتار مشكل است اظهار نمود: مطالباتی از دولت داریم كه باید وصول شود. البته اقداماتی انجام شده تا ما را از بحران نقدینگی خارج كند.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمدحسن زدا در مراسم تكریم اش كه در ساختمان مركزی سازمان تأمین اجتماعی برگزار گردید ضمن تبریك به مصطفی سالاری اظهار داشت: ۴۲ میلیون جمعیت تحت پوشش، امانتی است كه امروز به دست شما سپرده می شوند.

وی اضافه كرد: تأمین اجتماعی مدال افتخار جمهوری اسلامی است، ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه مصوب امسال ماست در حالیكه بودجه جاری دولت ۴۰۷ هزار میلیارد تومان است. اگر ۱۲۰ میلیارد تومان درآمد و ۱۲۰ هزار میلیارد تومان هزینه را در نظر بگیریم جایگاه و گردش مالی ما مشخص می شود.

وی اضافه كرد: پشتوانه ما حق بیمه های دریافتی است. ۷۲ هزار پرسنل در حدود ۱۰۰۰ واحد بیمه گری و ۳۵۰ واحد درمانی داریم و نخستین تولید كننده درمان هستیم. از مجموع پرسنل ما، ۳۰ هزار نفر از زنان هستند.

زدا با اشاره به اینكه در حوزه اقتصادی دارای پتانسیل گسترده در شركت های زیرمجموعه ایم و سال قبل ۴۰۰۰ میلیارد سود از شستا دریافت كرده ایم كه برای نخستین بار چنین به سودی دست یافتیم اظهار نمود: تصور می كنم مجموعه سازمان از سه وزارتخانه بیشتر گردش مالی و اقتصادی داریم. معاونت بیمه ای هم در حد سازمان مالیاتی گردش مالی دارد و معاونت درمان كمتر از وزارت بهداشت خدمات نمی دهد و ۱۰ هزار تخت فعال دارد.

سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی و عضو جدید هیئت مدیره این سازمان افزود: در شش ماه گذشته ركوردهای خوبی در درآمدها خلق كردیم. با همراهی هیئت مدیره، مشاوران و… یك تیم بودیم و تیمی عمل می كردیم و بیشترین آرامش را حاكم كردیم.

وی با اشاره به اینكه از حمایت وزیر برخوردار بودیم اظهار داشت: مطالبات مردم زیاد است. حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار بیمه شده اصلی داریم. به ۲۵۰ هزار بیمه بیكاری می پردازیم كه ماهانه ۳۵۰ میلیارد تومان است. شش هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پرداختی مستمری داریم و ۲، ۰۰۰ میلیارد تومان ماهانه هزینه درمانی و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه جاری داریم.

وی با اشاره به اینكه تأمین اجتماعی مشكل مالی ندارد ولی از نظر نقدینگی گرفتار مشكل است اظهار نمود: مطالباتی از دولت داریم كه باید وصول شود. البته اقداماتی انجام شده تا ما را از بحران نقدینگی خارج كند.

وی در انتها خطاب به سالاری مدیرعامل جدید اظهار داشت: همه با تمام توان و قدرت در كنار شما هستند. هدف ما رضایت خداوند و اعتلای تأمین اجتماعی بود و اگر قصوری شد حلالیت می طلبم.

اجازه بحران و ایجاد حاشیه در تأمین اجتماعی ندادیم
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ضمن بیان اولویت های كاری اش اظهار داشت: باید مطالبات معوق سازمان را از دولت و بخش های دیگر وصول نماییم. همینطور انسجام مدیریتی ضروری می باشد، حتما راهبردها را اولویت بندی كرده وخدمات را ساماندهی كنیم
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مصطفی سالاری در حاشیه مراسم معارفه خود بعنوان مدیرعامل سازمان تأمین در جمع خبرنگاران درباره اولویت های كاری اش اظهار داشت: هدف سازمان مشخص است و خدمات گیرندگانی دارد كه جامعه تحت پوشش اند و باید در ارتقای خدمات به آنها تلاش نماییم.
وی اضافه كرد: باید مطالبات معوق سازمان را از دولت و بخش های دیگر وصول نماییم. همینطور انسجام مدیریتی ضروری می باشد، حتما راهبردها را اولویت بندی كرده وخدمات را ساماندهی نماییم.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، در ادامه محمد حسن زدا، سرپرست سابق سازمان تأمین هم به بیان مهمترین دستاوردهای كاری اش پرداخت و اظهار داشت: ما مشكل مالی در تأمین اجتماعی نداریم ولی مشكل نقدینگی داریم و تمركز ما در این چند ماه در جهت حل همین مبحث بود.
وی اضافه كرد: اجازه بحران و ایجاد حاشیه را به سازمان ندادیم و درآمدهای خوبی كسب كردیم. حالا تأمین اجتماعی در آستانه تحول بزرگ عرضه خدمات غیرحضوری بوده و از ۲۵ تیر ۴۰ سرویس غیرحضوری عرضه می نماییم و دیگر نیازی به رجوع حضوری مردم یه شعب نیست. این طرح به نام دكتر نوربخش نامگذاری شده است.
زدا اضافه كرد: سازمان تأمین اجتماعی بازیگر اصلی اقتصاد، كشور است و در حوزه درمان و بیمه ای عملكرد برجسته ای دارد. مبحث حذف دفترچه و نسخ الكترونیك هم ملی شده و در تمام استان ها مستقر شده است. تنها یك مشكل جزئی امضای الكترونیك داریم كه از نظام پزشكی می خواهیم بر سرعت حل آن بیافزاید.
1398/04/05
01:13:02
5.0 / 5
4561
تگهای خبر: بودجه , بیمه , تولید , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس