احراز صلاحیت دوازده هزار نفر در انتخابات شورایاری های تهران

احراز صلاحیت دوازده هزار نفر در انتخابات شورایاری های تهران به گزارش ال مور رئیس ستاد هماهنگی شورایاری های شهر تهران از احراز صلاحیت 12 هزار نفر در پنجمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران اطلاع داد و اضافه كرد: در این انتخابات تنها 98 نفر رد صلاحیت شدند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سید آرش حسینی میلانی در نشست خبری پنجمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران در تشریح روند برگزاری این انتخابات اظهار داشت: هفته تبلیغات شورایاری ها شروع شده و ما همه توان خود در جهت افزایش مشاركت مردم تهران به كار خواهیم گرفت تا در 352 محله شهر تهران جمعه آینده با حضور پرشور مردم این انتخابات برگزار گردد.
وی با اشاره به این كه حدود 12 هزار نفر واجد شرایط بعنوان كاندیدا صلاحیتشان در این انتخابات احراز شده است اظهار نمود: تنها 98 نفر یعنی زیر صد نفر در این انتخابات صلاحیتشان احراز نشده است. در حقیقت شورا و شهرداری با رویكرد حداقل عدم احراز صلاحیت این انتخابات را برگزار خواهند كرد.
میلانی در مورد تركیب شغلی افراد ثبت نام كننده در این انتخابات اظهار داشت: 23 درصد اصناف، 4 درصد خانم های خانه دار، 10 درصد فعالان حوزه مسكن، 2 درصد دانشجو، 15 درصد كارمند دولت، 5 درصد وكلا، 5 درصد پزشكان و دو درصد كارمندان شهرداری تهران بوده اند.
وی در مورد موضع سازمان بازرسی درباره غیر قانونی بودن این انتخابات اظهار داشت: مهمترین نكته آقای سراج ریاست سازمان بازرسی این مورد است كه مقرر شده بود در جلسه سران سه قوه این مورد بررسی شود وتصمیم گیری نهایی صورت گیرد كه ظاهرا این موافقت دریافت شده و فردا آقای هاشمی ریاست شورای شهر تهران این مورد را اعلام خواهند كرد. اما آن چه كه مهم می باشد ظاهرا این موافقت از جانب سران سه قوه كسب شده است.
وی در مورد محلاتی كه به حدنصاب برای برگزاری این انتخابات نرسیده اند اظهار داشت: ما تنها در دو محله قصر فیروزه و زینبیه به حد نصاب نرسیده ایم كه انتخابات در این دو محله برگزار نمی گردد و در بازده زمانی دو ماه دیگر انتخابات این محلات برگزار می شود.
وی در مورد تبلیغات این انتخابات هم اظهار داشت: انضباط شهری در تبیلغات این انتخابات رعایت شده و تنها در معابری كه سازمان زیباسازی تعیین كرده است باید تبلیغات صورت گیرد بدون شك مقررات حاكم بر كشور برای تبلیغات شورایاری ها هم در فضای مجازی و هم در معابر باید به صورت جدی مورد توجه باشد. همینطور در سراهای محلات هم تاكید شده محل هایی برای تبیلغات در نظر گرفته شود. تاكید می شود تبلیغات هم نباید منجر به افترا و افترا به طرف های مقابل شود. بطور قطع بهره گیری از امكانات شهرداری هم به هیچ عنوان پذیرفته نیست و تخلف به حساب می آید.
به قول میلانی، هیئت نظارت منطقه ای و هیئت اجرای منطقه هر دو در دو سطح مدارك كاندیداها را كنترل كردند و كنترل ها در سه لایه صورت گرفته بدین سان 12 هزار احراز صلاحیت شدند و تنها 98 نفر هم رد صلاحیت شدند.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد خرید و فروش رای در این انتخابات و نحوه برخورد با آن اظهار داشت: این انتخابات الكترونیك برگزار می گردد و احتمال خرید و فروش رای در آن بسیار پایین می آید در انتخابات محلی سعی كردیم با الكترونیكی كردن رای گیری احتمال تخلفات را به حداقل برسانیم.
وی ادامه داد: اگر در این انتخابات حضور احزاب در صدی زیادی شده باشد بطور قطع تحول بزرگی در ضریب نفود احزاب اتفاق افتاده اما اطلاعی كه ما داریم حاكی از این آن است یكی از احزاب حداكثر 200 نفر از اعضای خویش را متقاعد كرده كه در این انتخابات ثبت نام كنند. بطور قطع در نتیجه برگزاری این انتخابات این مورد مشخص خواهد شد.
وی در مورد هزینه برگزاری این انتخابات اظهار داشت: آن چه كه شورا در سال 97 برای این مورد مشخص كرده است 6 میلیارد تومان است كه بر اساس شفافیت شورا این رقم اعلام شده است. در بودجه سال 98 به صورت مستقیم رقمی برای برگزاری این انتخابات در نظر گرفته نشده اما اگر در جریان برگزاری این انتخابات مشخص شود كه هزینه بیشتری شده است باید در مورد آن تصمیم گیری شود.
میلانی در پاسخ به سوالی در مورد سرقت از ساختمان ستاد هماهنگی شورایاری های شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: من از مبحث سرقت اسناد خبری ندارم ضمن آن كه ما چنین موضوعی را هم تایید نمی نماییم.
وی در مورد شركت كارمندان شهرداری در این انتخابات هم اظهار داشت: كارمندان شهرداری در منطقه ای كه مشغول به كار هستند نباید كاندیدا شوند اما می توانند در سایر مناطق در این انتخابات كاندیدا شوند. در حقیقت كارمندانی كه تنها در شهرداری های مناطق حضور دارند نباید در همان منطقه كاندیدا شوند.
به قول رئیس ستاد هماهنگی شورایاری های شهر تهران، حضور در انتخابات بعنوان كاندیدا برای كارمندانی كه در سایر شركت ها و سازمان های وابسته به شهرداری تهران حضور دارند در این انتخابات بلامانع است.
میلانی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر این كه در این انتخابات صندوق سیار وجود ندارد اظهار نمود: مقرر است در چند بیمارستان صندق دریافت رای مستقر شود اما باید این خبر را بدهم كه دو صندوق یكی در كلیسایی در منطقه 3 كه محله مسكونی ارامنه است و صندوقی دیگری در مدرسه ای در خیابان سی تیر كه برای هموطنان زرتشتی است مستقر خواهد شد.
میلانی در مورد هماهنگی میان ستاد هماهنگی شورایاری های شهر تهران و فرمانداری تهران برای برگزاری این انتخابات اظهار داشت: در سطح عملیاتی فرمانداری ناظرین خویش را دارد و روسای شعب هم با تایید فرمانداری مشخص شده اند. در حقیقت هماهنگی در سطح راهبردی با فرمانداری تهران بوجود آمده است.1398/04/29
18:13:58
5.0 / 5
4558
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس