معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران:

تراكم جمعیت، آلودگی و ترافیك چالش های مدیریت شهری استان تهران هستند

تراكم جمعیت، آلودگی و ترافیك چالش های مدیریت شهری استان تهران هستند به گزارش ال مور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران اظهار داشت: تراكم بالای جمعیتی، مهاجرت به تهران، آلودگی هوا و ترافیك اصلی ترین چالش های مدیریت شهری در استان تهران است.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمد تقی زاده برخورداری شهرداران استان تهران از برنامه برای رسیدن به وضعیت مطلوب را الزامی دانست و اظهاركرد: تمامی اقدامات شهرداران باید به رضایتمندی ذینفعان كه همان شهروندان هستند معطوف باشد و برای رسیدن به توسعه متوازن شهرداران نیازمند ابزار هستند البته نیروی انسانی هم یكی از مهمترین این ابزار است.

وی با اشاره به اینكه امروزه اداره كردن شهرها بدون مشاركت شهروندان بی مفهوم است و شهرداری نمی تواند در همه حوزه های شهری تصدی گری كند، اظهار داشت: شهرداران استان تهران باید تفكیك دو واژه شهروند و شهرنشین را مدنظر قرار دهند و زمانی مشاركت مردم در امور شهری محقق می شود كه مردم شهرنشین را به شهروند مبدل نماییم و برای شهروند سازی و ایجاد تعلق خاطر مردم به شهرهای محل سكونت خود، نیازمند آموزش های شهروندی هستیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران اضافه كرد: روزانه در شهر تهران۸۰۰۰ و در سایر شهرهای استان۴۰۰۰ تن زباله تولیدی داریم و اگر با آموزش شهروندی بتوانیم تفكیك زباله از مبدا را به شهروندان آموزش دهیم، تولید ثروت كرده ایم و امروزه مدیریت شهری باید به هوشمندسازی روی آورد و در بسیاری از موارد فناوری ها و استارتاپ ها به كمك مدیریت شهری آمده است. بعنوان نمونه امروزه تاكسی های اینترنتی جایگزین تاكسی سرویس های سنتی شده اند كه در گذشته برای دریافت مجوز باید مسیرهای مختلفی را می پیمودند.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، تقی زاده تصریح كرد: امروز مسئولیت مدیریت شهری با وجود تكنولوژی های جدید با چند دهه قبل بسیار متفاوت می باشد و نمی توان پذیرفت كه با استفاده از ظرفیت های قانون ۴۰ سال قبل شهرها را اداره كرد. بنابراین هوشمندسازی شهری و بهره گیری از استارتاپ كاركردی چندوجهی برای شهرداری ها به همراه دارد و بدین مفهوم كه هم صرفه جویی و هم رضایتمندی و هم ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری ها را به دنبال دارد و اساسا مدیریت شهری و پدیده شهر نشینی به لحاظ ایجاد تحولات با سرعت بالا همراه می باشد.
1398/05/12
17:20:27
5.0 / 5
4266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس