پزشكیان: سیاست وزارت بهداشت در ارتباط با درمان غلط است

پزشكیان: سیاست وزارت بهداشت در ارتباط با درمان غلط است به گزارش ال مور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: تا زمانی كه به مفهوم مشتركی نرسیده و قبول نكنیم كه اجرای قانون غلط بهتر از بی قانونی و هرج و مرج است، مشكلاتمان حل نمی شوند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مسعود پزشكیان با حضور در مركز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان آذربایجان شرقی ضمن تبریك سالروز تاسیس این نهاد انقلابی و روز خبرنگار اظهار نمود: روند اهداء تخمك و جنین و استفاده از رحم اجاره ای، منع قانونی ندارد و باید مشكلات شرعی این روش ها برطرف شود، انجام چنین كارهایی مانند پیوند كلیه نیازی به تصویب قانون نداشته و بعد از حل مشكلات شرعی صرفا با كسب مجوز می توان اقدام نمود.
وی در مورد عدم حمایت و پوشش بیمه ای از درمان ناباروری اظهار داشت: چندین سال قبل هم معتقد بودم كه با این روندی كه وزارت بهداشت و درمان در پیش گرفته است، به مشكل برمی خوریم.
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: اجرای طرح تحول سلامت نیازمند بازبینی است.
وی با اشاره به برخی اقدامات از جانب بیمه خدمات درمانی اظهار نمود: بیمه خدمات درمانی بازی درآورده و مبادرت به سهمیه بندی كرده است، درحالیكه پوشش بیمه ای هم نیازمند علم و مدیریت است.
پزشكیان تصریح كرد: سیاست وزارت بهداشت در ارتباط با درمان نیازمند اصلاح است و تمام تحقیقات علمی هم این را می گویند.
ایشان در ادامه اظهار داشت: تصورم این است كه در ارتباط با مركز درمان ناباروی جهاد دانشگاهی بتوان به طریقی به اقشار نیازمند كمك كرد و بین دارا و ندار فرق قائل شد.
وی تصریح كرد: مشكل كشور ما این است كه هر فرد متخصصی احساس می‎كند كه می تواند در تمامی حوزه ها كارشناسی كند و نظر دهد، در صورتی كه هر چیزی تخصص و علم خویش را لازم دارد.
پزشكیان متذكر شد: اگر وزارتخانه مدیریت كند، حتما می توانیم به كسانی كه مشكل دارند، كمك نماییم. برای حل مشكل باید به درستی طرح مساله نماییم.
او همینطور با اشاره به روز خبرنگار اظهار نمود: خبرنگاران باید خبر درست را در زمان و مكان درست و بی كم و كاست مخابره كرده و نباید اجازه دهند عده ای نااهل سبب شوند شأن خبرنگار و خبر زیر سوال برود.
وی افزود: گاهی اصل مطلب و خبر، زیر و رو می شود، مخابره و اطلاع رسانی درست، بسیار پرارزش و هزینه بر است.1398/05/19
18:22:35
5.0 / 5
4269
تگهای خبر: بیمه , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس