معاون وزیر كشور تشریح كرد

سه شرط توسعه حمل و نقل پاك

سه شرط توسعه حمل و نقل پاك ال مور: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور فرهنگ سازی، راه اندازی زیرساخت های مناسب و توجه به قوانین را اقداماتی دانست كه توجه به آنها بطور همزمان می تواند استفاده از حمل و نقل پاك را گسترش دهد.مهدی جمالی نژاد در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این پرسش كه گسترش حمل و نقل پاك نظیردوچرخه نیازمند چه اقداماتی است؟ اظهار نمود: به جهت اینكه بتوانیم دوچرخه سواری را به صورت جدی در كشور رواج و حتی استفاده از حمل و نقل عمومی را نیز گسترش دهیم و به سمت استفاده از وسایل غیرموتوری و سبز حركت نماییم باید چندین سوژه را همزمان پیش ببریم.

وی افزود: فرهنگ سازی و در كنار آن ایجاد زیرساخت ها، وضع قوانین و شیوه نامه هایی برای تسهیل استفاده از دوچرخه همچون اقداماتی است كه باید مد نظر قرار گیرد. توجه صرف به فرهنگسازی نیز بدون در نظر گرفتن زیرساخت ها و قوانین نمی تواند راهگشای این مساله باشد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور با اشاره به اینكه در تهران نیز می توان مانند سایر شهرهای دیگر همزمان این اقدامات را انجام داد، اظهار داشت: شهرداران می توانند در این حوزه نقش موثری داشته باشند، همین طور باید مسیرهای دوچرخه ایجاد و ملزوماتی چون پاركینگ های دوچرخه، گیره های مختلف و تعمیرگاه های دوچرخه نیز تعبیه شود.

وی درانتها اظهار داشت: از طرفی باید رفع خلاء های قانونی نیز پیگیری شود و اگر این اقدامات به صورت بسته ای (پكیج) صورت گیرد نه فقط جهت استفاده از دوچرخه بلكه برای تمام وسایل حمل و نقل عمومی فرهنگ سازی خواهد شد.

منبع:

1398/05/22
13:00:58
5.0 / 5
4617
تگهای خبر: توسعه , ساخت , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس