درخواست یك نماینده از شورای شهر و شهردار تهران؛

تخلفات احتمالی شهرداری در دوره های گذشته را بررسی كنید

تخلفات احتمالی شهرداری در دوره های گذشته را بررسی كنید به گزارش ال مور نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از شورای شهر و شهرداری تهران خواست اگر در دوره ای حقوق، اموال یا منابعی خارج از رسالت، مأموریت و اولویت های قانونی شهرداری تهران مصرف یا جابجا شده حتی الامكان نسبت به احقاق آن حق اقدام نمایند.


محمدرضا نجفی در گفتگو با ایسنا با اشاره به طرح مبحث تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس اظهار داشت: در مجلس اصل كلی و عمومی موافقت با تحقیق و تفحص از دستگاه های مختلف دولتی است و از این همین روی تعداد كثیری تحقیق و تفحص در مجلس دهم به تصویب رسید؛ لیكن بر خلاف این رویه و به صورت استثنا دو مرتبه اقدام برای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در كمیسیون عمران و صحن مجلس با مخالفت مواجه گردید و به تصویب نرسید.
وی ادامه داد: آیا تحقیق و تفحص نتیجه ای جز شفاف شدن حسن و قبح عملكرد دستگاه ها دارد؟ آیا حق دستگاه ها و دست اندركاران خدوم نیست كه ارزشهای كاری آنان شناخته و متمایز شود؟ و آیا حق جامعه، مردم و حكومت نیست كه از به كارگیری منابع و فرصت ها در محل درست آن اطمینان حاصل كنند؟ چرا باید بر خلاف این مصلحت و لزوم در تعارض با رویه جاری به صورت استثناء جلوی این خواست قانونی روشنگر و اصلاحی گرفته شود؟
نماینده مردم تهران افزود: بنده زمانی مبحث اصلاح قانون محاسبات عمومی را مطرح كردم تا عملكرد شهرداری ها، تأمین اجتماعی و مناطق آزاد در حوزه رسیدگی دیوان محاسبات قرار گیرد، پیشنهاد بنده در كمیسیون تلفیق و صحن مجلس به تصویب رسید ولی با مخالفت شورای محترم نگهبان و اصرار مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت و در نهایت مجمع آنرا رد كرد.
نجفی خاطرنشان كرد: ما در این طرح می خواستیم یك دستگاه ثالث ذی صلاح حرفه ای به نمایندگی از مجلس بر برنامه و عملكرد این نهادها نظارت كند اما این كار با تاسف بسیار به انجام نرسید حالا كه مدیریت شهرداری از مدیران راست گرا به مدیران اصلاحات طلب منتقل شده، می شود به وضوح دید و دریافت كه قاعده گذاری صحیح، چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا ندارد و بركت آن برای جریانها و كشور توامان خواهد بود، و تلك الایام نداولها بین الناس، این امانات دست به دست می شود و این سنت و قاعده عالم خلقت است، باید قواعد منطقی و اصولی را فراگیر و غیر گزینشی مستقر نماییم.
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به برخی گزارش ها در مورد تخلفات دوره گذشته شهرداری تهران، تصریح كرد: لازمست شورای شهر و شهرداری تهران به نیابت از مردم كه صاحبان اصلی سرمایه و فرصت ها هستند، اگر در دوره ای حقوق، اموال یا منابعی خارج از رسالت، مأموریت و اولویتهای قانونی شهرداری تهران مصرف یا جابجا شده حتی الامكان نسبت به احقاق آن حق اقدام نمایند. این مسئولیت پیش و بیشتر از همه بر عهده شهرداری و شورای شهر تهران است.
نجفی با اشاره به وظیفه دستگاه قضایی برای جلوگیری از جرم خاطرنشان كرد: انتظار می رود همان گونه كه ورود مدعی العموم در مسائل فرهنگی برای جلوگیری از جرم مشهود و برجسته است در مواردی از این دست هم كه احتمال تخلف و فساد وجود دارد جدیت لازم معمول گردد تا چنانچه روند ناصحیحی هست یا سرمایه و فرصتی ازحقوق عمومی تضییع شده به جایگاه اصلی خود برگردانده شده و در محل صحیح آن استفاده گردد.1398/05/30
15:32:53
5.0 / 5
4580
تگهای خبر: جامعه , شهرداری , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس