۹۲ هزار پناهنده تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند

۹۲ هزار پناهنده تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند به گزارش ال مور مدیركل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران كه همیشه در انجام اقدامات بشردوستانه پیش قدم بوده، در اقدامی انساندوستانه خدمات بیمه سلامت به پناهندگان با اعتبار یك ساله را فراهم نموده است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مهدی محمودی مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور در دیدار با ایوو فریسن نماینده كمسیاریای عالی سازمان ملل متحدد در امور پناهندگان با اشاره به اینكه جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته تلاش زیادی در حوزه رسیدگی به امور پناهندگان داشته است، فراهم كردن زمینه های آموزشی، بهداشتی، معیشتی و حرفه آموزی و همین طور بیمه سلامت پناهندگان را یكی از دستاوردهای انقلاب اسلامی خواند.

محمودی در این دیدار اظهار نمود: اداره كل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور با عنایت به اهمیتی كه برای كرامت انسانی قائل است در عرصه های بین المللی حضوری فعال داشته و با شركت در كنفراس ها و نشستهای جهانی در حوزه پناهندگان و مهاجرین خط مشی اصلی خود كه همواره كمك به انسان ها بوده، را حفظ نموده است.

ایشان سپس با اشاره به اینكه هرساله اجرای طرح آمایش به صورت منظم در دستور كار این اداره قرار دارد افزود: در طرح های آمایش اطلاعات پناهندگان به روز شده و میزان خدماتی كه پناهندگان دریافت كرده و یا مقرر است دریافت نمایند، مشخص می شود.

مدیركل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور اضافه كرد: خوشبختانه با عنایت به تلاش های بیش از پیش جهموری اسلامی ایران در رسیدگی به امور پناهندگان در سال جدید، تعداد خدمات بیشتری از قبیل ثبت نام در مدارس، غربالگری سلامت و ارائه پروانه كار و سایر موارد ارائه شده است.

وی با اشاره به اینكه كارت های آمایش پناهندگان تا اختتام طرح جدید آمایش اعتبار دارد، افزود: طرح بیمه سلامت پناهندگان با اعتبار یك ساله بعد از جلسات مختلفی كه برگزار شد، پناهندگان را تحت پوشش قرار داده و این دستاورد در حوزه سلامت و بهداشت حاكی از اقدامات خیرخواهانه ایران برای تحت پوشش قرار دادن ۹۲ هزار نفر از پناهندگان است.

محمودی درانتها با اشاره به این مساله كه تحریم ها نباید در روند انجام اقدامات بشردوستانه ایران به پناهندگان خللی وارد كند، ابراز امیدواری كرد: مسئولان سازمان ملل متحد و كمیساریای عالی ملل متحد در امورپناهندگان به این مساله توجه ویژه ای داشته باشند.

در ادامه این دیدار ایوو فریسن كمسیرعالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان با اشاره به فعالیت های گسترده جمهوری اسلامی ایران درباب رسیدگی به امور پناهندگان، اظهار داشت: با عنایت به اینكه كشور ایران میزبان تعداد زیادی از پناهندگان است همواره نگاهی عمیق و بشردوستانه به این مساله داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور؛ فریسن همین طور اضافه كرد: اختصاص بیمه سلامت با اعتبار یك ساله به پناهندگان یكی از بزرگترین فعالیت های كشور ایران بوده كه اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی جمهوری اسلامی ایران آنرا به سرانجام رسانده است.
منبع:

1398/06/09
19:11:21
5.0 / 5
4153
تگهای خبر: آموزش , بیمه , ثبت نام , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس