سفارش های آتش نشانی در اجرای مراسم خیمه سوزی

سفارش های آتش نشانی در اجرای مراسم خیمه سوزی به گزارش ال مور سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، سفارش هایی را در مورد مراسم آتش زدن خیمه ها به شهروندان ارائه نمود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام شهرنوشت، جلال ملكی با اشاره به اینكه ظهر فردا همزمان با عاشورای حسینی، خیلی از هیئات مذهبی، در انتها آیین عزاداری خود مبادرت به اجرای مراسم "خیمه سوزانی" می كنند كه درصورت بی احتیاطی می تواند حادثه ساز شود، اظهار نمود: در این روز حتی الامكان از مایعات قابل اشتعال و سریع الاشتعال همچون بنزین، نفت، الكل و... استفاده نكنید.

وی با اشاره به اینكه در صورت استفاده از مایعات قابل اشتعال، آنرا به دست كودكان و یا افراد بی تجربه نسپارید، اظهار داشت: مراقب باشید تا مایعات قابل اشتعال به سر، صورت و بدن كسی پاشیده نشود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینكه از پرتاب ظروف حاوی مایعات قابل اشتعال اكیدا خودداری كنید، خاطرنشان كرد: در نظر داشته باشید كه مكان برگزاری خیمه ها در مجاورت درختان، خودرو ها یا زیر بالكن منازل و سیم های برق نباشد.

ملكی افزود: پیش از به آتش كشیدن خیمه ها از نبود افراد به خصوص كودكان به واسطه كنجكاوی كودكانه در داخل خیمه ها مطمئن شوید.

وی با اشاره به اینكه شهروندان از عدم سرایت آتش به اطراف، سقف و دامنه خانه ها و مغازه ها اطمینان حاصل كنند، اضافه كرد: حتما كپسول های خاموش كننده و شیلنگ آب در دسترس باشد. خیلی از آتش سوزی های بزرگ در ابتدا بسیار كوچك بوده و با دقت نظر و عكس العمل سریع به وسیله یك خاموش كننده دستی اطفا می شوند.1398/06/18
23:33:56
5.0 / 5
4683
تگهای خبر: خدمات , شهرداری , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس