پایتخت نشینان در تابستان چند روز مطلوب تنفس كردند؟

پایتخت نشینان در تابستان چند روز مطلوب تنفس كردند؟ ال مور: هوای تهران در تابستانی كه گذشت 75 روز در شرایط سالم و 18 روز در شرایط نامطلوب قرار داشت.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، طی تابستان امسال كیفیت هوای تهران ۷۵ روز سالم، ۱۷ روز ناسالم برای گروه های حساس و یك روز ناسالم برای همه افراد بود. علت آلودگی هوا طی این ۱۸ روز از تابستان افزایش غلظت آلاینده ازن اعلام شده است.

هر چند كه غلظت ذرات معلق كمتر از ۲.۵ میكرون در هشت روز از تابستان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت اما به سبب آنكه در تمام روزهای آلوده، آلاینده ازن غلظت به مراتب بیشتری نسبت به ذرات معلق كمتر از ۲.۵ میكرون داشت بعنوان آلاینده شاخص (AQI) اعلام می شد.

آلاینده ازن پیش سازهایی همچون مواد آلی فرار (VOC) و ناكس یا اكسیدهای نیتروژن دارد. این مواد در مجاورت گرما و نور خورشید به آلاینده ازن تبدیل می شوند. مواد آلی فرار (VOC) از منابع مختلفی مانند پمپ بنزین ها یا باك خودرو ها متصاعد می شوند و خودرو ها نیز بطور مستقیم آلاینده ناكس تولید می كنند.

درباره اثراتی كه آلاینده ازن بر سلامت انسان دارد باید اظهار داشت كه این آلاینده پس از ذرات معلق ۲.۵ میكرون خطرناك ترین آلاینده برای انسان است و خصوصاً تاثیرات سوء برای بیماران تنفسی، مبتلایان آسم و كودكان دارد همین طور زمانی كه غلظت ازن افزایش می یابد، احتمال بروز علائم تنفسی و سرفه در كودكان و افرادی كه فعالیت زیادی در فضای بیرون دارند، بیشتر است.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، آلاینده ازن طی سال قبل ۱۲ روز از هوای پایتخت را در شرایط نامطلوب قرار داد همین طور طی سال های اخیر به سبب گرم تر شدن هوا و به روزرسانی سیستم های سنجش آلودگی هوا از آلاینده ازن بعنوان یكی از آلاینده های تابستانی نام برده می شود.

منبع:

1398/07/04
13:29:33
5.0 / 5
4804
تگهای خبر: تولید , سلامت , شركت , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس