ابلاغ قانون تعیین تكلیف تابعیت فرزندان حاصل از زنان ایرانی با مردان خارجی جهت اجرا

ابلاغ قانون تعیین تكلیف تابعیت فرزندان حاصل از زنان ایرانی با مردان خارجی جهت اجرا ال مور: سخنگوی وزارت كشور از ابلاغ قانون تعیین تكلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی به سازمان ثبت احوال و استانداران آگاهی داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سید سلمان سامانی، اظهار داشت: طبق قانون جدید فرزندان حاصل از ازدواج شرعی زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی كه قبل یا پس از تصویب این قانون متولد شده یا می شوند پیش از رسیدن به سن ۱۸ سال تمام شمسی به درخواست مادر ایرانی در صورت نداشتن مشكل امنیتی به تشخیص وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تابعیت ایران در می آیند.

معاون هماهنگی وزارت كشور اشاره كرد: فرزندان مذكور بعد از رسیدن به سن ۱۸ سال تمام شمسی در صورت عدم تقاضای مادر ایرانی می توانند تابعیت ایران را تقاضا كنند كه در صورت نداشتن مشكل امنیتی به تشخیص وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تابعیت ایران پذیرفته می شوند.

وی ادامه داد: پاسخ به استعلام امنیتی باید حداكثر ظرف مدت سه ماه صورت گیرد و نیروی انتظامی نیز مكلف است نسبت به صدور پروانه اقامت برای پدر غیر ایرانی در صورت نداشتن مشكل امنیتی به تشخیص وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام نماید.

سخنگوی وزارت كشور اشاره كرد: در صورتیكه پدر و یا مادر متقاضی در قید حیات نبوده و یا در دسترس نباشند در صورت ابهام در احراز نسب متقاضی، احراز نسب با دادگاه صالح است.
وی تصریح كرد: افراد فاقد تابعیتی كه خود و حداقل یكی از والدین شان در ایران متولد شده باشند، می توانند بعد از رسیدن به سن ۱۸ سال تمام شمسی تابعیت ایرانی را تقاضا كنند كه در صورت نداشتن سوء پیشینه كیفری و نیز نداشتن مشكل امنیتی به تشخیص وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تابعیت ایران پذیرفته می شوند.

وی با اشاره به اینكه تصویب این قانون را به هموطنان جدیدم تبریك می گویم، اظهار داشت: استانداران و سازمان ثبت احوال حسب ابلاغیه رئیس جمهور مكلفند با هماهنگی سایر دستگاه های ذیصلاح زمینه اجرای صحیح این قانون را فراهم آورند.
منبع:

1398/07/21
23:19:20
5.0 / 5
4636
تگهای خبر: ازدواج , اقامت , زنان , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس