افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای تهران

افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای تهران به گزارش ال مور بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، آلاینده های هوا در پایتخت طی امروز (۸ آبان) به صورت موقت افزایش می یابد و در ساعات بعد ازظهر رگبار پراكنده باران شرایط را برای پراكندگی آلاینده ها فراهم می آورد.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، نتایج پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای تهران نشان داده است كه طی بامداد امروز (۸ آبان) در اغلب مناطق پایتخت شرایط نامطلوب كیفیت هوا به علت افزایش تردد خودرو ها و كاهش سرعت باد برقرار است.

طی روز هم با افزایش میزان ناپایداری جو، افزایش نسبی سرعت باد در بعضی ساعات بعد ازظهر همراه با رگبار پراكنده شرایط برای پراكندگی آلاینده ها فراهم می شود كه برقراری شرایط سالم در اغلب مناطق را به دنبال دارد همینطور وزش باد تا ساعات پایانی امروز ادامه دارد كه به دنبال آن كیفیت هوا در اغلب مناطق در شرایط مطلوب قرار می گیرد. هر چند كه در بعضی مناطق پرتردد احتمال برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس وجود دارد.

این شرایط جوی تا بامداد فردا (۹ آبان) ادامه دارد و از غلظت آلاینده ها نسبت به روز قبل كم می شود همینطور با كاهش سرعت باد در بعضی ساعات بعد ازظهر و كاهش ابرناكی، پراكندگی آلاینده ها محدود خواهد شد ازاین رو با كاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت فردا و افزایش حجم ترافیك، تجمع ذرات معلق و كاهش موقتی كیفیت هوا در اغلب مناطق پایتخت دور از انتظار نیست.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۸۵ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان هم با شاخص میانگین ۹۳ همچنان در شرایط سالم می باشد.

شاخص كیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰، هوا پاك، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا سالم یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط كیفی هوا خطرناك می باشد.
1398/08/08
15:21:52
5.0 / 5
4118
تگهای خبر: شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس