همایش و نمایشگاه تهران هوشمند به پله سوم رسید

نمایشگاه تهران هوشمند محملی برای به روز شدن دانش شهرها

نمایشگاه تهران هوشمند محملی برای به روز شدن دانش شهرها به گزارش ال مور سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند 18 و 19 آذر ماه سال جاری در برج میلاد برگزار می شود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمد فرجود در نشست خبری سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند در تشریح برنامه های این رویداد اظهار داشت: یكی از برنامه هایی كه تحت عنوان برنامه تهران هوشمند اجرایی می شود برگزاری این همایش است. در حقیقت برنامه تهران هوشمند برنامه اصلی شهرداری تهران برای حركت به سمت شهر هوشمند است.
وی ادامه داد: ما در سال 97 بیشتر درگیر برنامه ریزی و ایجاد زیرساخت برای اجرای پروژه های پایلوت در حوزه تهران هوشمند بودیم و امسال با تكمیل برنامه های اجرایی تهران هوشمند به مرحله عملیاتی رسیدیم. در حقیقت بر اساس ظرفیت ها و نیازهایی كه تهران دارد گام هایی در جهت تحقق تهران هوشمند برداشته شده است.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهر تهران افزود: هدف اصلی این همایش كه هر ساله استقبال بهتری از آن انجام می شود و همه شهرها هم در آن حضور دارند ایجاد محملی برای تبادل نظر و به روز شدن دانش شهرها در این حوزه می باشد.
فرجود در تشریح مهمترین برنامه های سومین رویداد بزرگ تهران هوشمند به داده بازار و حكمروایی هوشمند شهری، آگاه سازی، آموزش و توانمندسازی شهروندان در حوزه شهر هوشمند، مشاركت ذینفعان، بهره وری و اقتصاد پایدار مبتنی بر داده ها و شهر نوآور و توسعه كسب و كارهای فناورانه بر پایه داده ها بعنوان محورهای همایش اشاره نمود و اضافه كرد: در این همایش محورهای دیگری همچون كلان داده، داده كاوی و استخراج داده های سودمند و قابل اعتماد، شهر هوشمند و شاخصهای ارتقای كیفیت زندگی در شهرها، توسعه پایدار و چالش های محیط زیست شهری، جابجایی هوشمند، مدلسازی و تحلیل داده های حمل و نقل شهری و كاربردها و روندهای مبتنی بر هوش مصنوعی در خدمات شهر هوشمند خواهد بود.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهر تهران به برگزاری كنفرانس تهران هوشمند در خلال برگزاری این همایش اشاره نمود و اظهار نمود: اولین كنفرانس تهران هوشمند همزمان با سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند با مشاركت دانشگاه صنعتی امیر كبیر و با هدف ارتقای سطح علمی رویداد دستیابی به روش های مدیریت هوشمند شهری با تاكید بر داده برگزار می شود.
وی به برگزاری نمایشگاه نیازهای فناورانه شهرداری در خلال برگزاری این همایش اشاره نمود و اضافه كرد: این نمایشگاه كه در حوزه مدیریت شهری برگزار می گردد بر خلاف نمایشگاه های مرسوم كه به عرضه محصولات، خدمات و توانمندی ها اختصاص دارند مبتنی بر اعلام نیازهای فناورانه برگزار می گردند. در حقیقت ظرفیت های توسعه ای و نیازمندی های فناورانه كه زیرمجموعه های مدیریت شهری هستند و پیش تر مستندسازی شدند و به صاحبان فناوری، فعالان شركت های فناور و دانش بنیان، استارت آپ ها و متخصصین این حوزه عرضه شده خواسته می شود در یك بازه زمانی مشخص نوآوری ها و فناوری های خویش را در حوزه های مورد احتیاج به برگزار كنندگان معرفی نمایند.
فرجود با اشاره به برگزاری نشست های تخصصی و كارگاه های آموزشی در این همایش هم اظهار داشت: بیشتر از 15 نشست تخصصی و كارگاه های آموزشی داخلی و بین المللی با هدف بیان چالش های حوزه مدیریت هوشمند شهری و عرضه راهكارهای مفید و بیان تجارب در این عرصه با حضور صاحب نظران، سیاستگذاران، برنامه ریزان و اساتید داخلی و بین المللی در روز همایش برگزار می شود.
وی افزود: از عناوین نشست های تخصصی می توان به چالش های اشتراك گذاری و تبادل داده های شهری، مدیریت هوشمند پسماند، مدیریت هوشمند ترافیك، هوش مصنوعی در خدمات شهری، سبك زندگی شهر هوشمند، نقش اینترنت اشیاء در شهرهای هوشمند و كاربردهای بلاك چین در شهر هوشمند اشاره نمود.
فرجود رویداد گذر نوآوری شهری را یكی دیگر از برنامه های سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند خواند و اضافه كرد: گذر نوآوری شهری با طراحی مبتنی بر مكان فرصت مناسبی جهت عرضه محصولات و خدمات مبتنی بر تكنولوژی روز و در حوزه شهر هوشمند در اختیار استارت آپ ها قرار می دهند تا بتوانند بی واسطه با شهروندان در ارتباط باشند و ضمن معرفی محصولات خود از نظرات شهروندان استفاده كنند.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به كافه سرمایه بعنوان یكی دیگر از برنامه های همایش اشاره نمود و اضافه كرد: رویداد كافه سرمایه گردهمایی تخصصی شركت ها سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی و گروهی از استارت آپ های برتر است كه در این رویداد نمایندگان شركت ها و سرمایه گذاران در یك سو و نمایندگان استارت آپ های راه یافته به رویداد كافه سرمایه در سوی دیگر در میز اختصاصی خود مستقر می شوند و نمایندگان هر شركت یا سرمایه گذار می تواند به استارت آپ های مورد علاقه خود پیشنهاد همكاری دهد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به برگزاری نمایشگاه استارت آپ ها در خلال برگزاری سومین همایش تهران هوشمند اشاره نمود و اضافه كرد: استارت آپ های حوزه شهر هوشمند و مدیریت شهری در این نمایشگاه آخرین محصولات و یا خدمات خود در حوزه این فناوری و هوشمندسازی را به نمایش می گذارند و فرصت ویژه ای فراهم می شود تا به تبادل اطلاعات و تجربیات خود اقدام نمایند و مدیران شهری هم برپایه نیاز خود با آنها به مذاكره پرداخته و در صورت توافق با یكدیگر همكاری می كنند.
فرجود افزود: رویداد تهران نوآور هم در این همایش برگزار می گردد این رویداد كه یكی از سلسله رویدادهای تهران نوآور است با مبحث داده برگزار می شود. در این رویداد نیازهای فناورانه مدیریت شهری عرضه خواهد شد و استارت آپ ها و شركت های دانش بنیان راهكارهای نوآورانه خود در این عرصه را عرضه خواهند كرد.
وی تصریح كرد: در این همایش دو چالش هم برگزار می شود نخست سومین چالش نوآوری شهری و دیگری چالش كاربرد هوش مصنوعی در تحلیل داده های شهری در تهران خواهد بود. همینطور رونمایی از فن بازار شهری در این همایش صورت خواهد گرفت. در فن بازار شهری كارگزاران تخصصی حوزه شهر هوشمند بعنوان رابطین زیست بوم نوآوری و فناوری ارتباط بین بازیگران اصلی این حوزه همچون استارت آپ ها و صندوق های سرمایه گذاری را برقرار می كند.
وی نشست مدیران كلانشهرها را یكی دیگر از برنامه های سومین همایش تهران هوشمند خواند و اضافه كرد: مدیران ارشد كلانشهرها می توانند در این جلسه ضمن آشنایی با جدیدترین دستاوردهای مدیریت هوشمند شهری و اطلاع از تجارب سایر كلانشهرها نیازهای فناورانه خویش را به اطلاع شركت های دانش بنیان و نوآور برسانند.1398/09/11
22:50:08
5.0 / 5
4588
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس