تولید زباله سوزهای پلاسمایی در كشور

تولید زباله سوزهای پلاسمایی در كشور به گزارش ال مور مدیركل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری تهران از تولید زباله سوزهای پلاسمایی با بهره گیری از دانش و توان داخلی در كشور اطلاع داد.


فریدون عطایی در گفتگو با ایسنا، گفت: در كشور مكرر مبحث پسماندهای ویژه همچون پسماندهای بیمارستانی و صنعتی مورد بحث است و چالش های مختلفی را به همراه دارد بر همین مبنا در وزارت كشور و شهرداریها هم تصمیماتی را در این حوزه در دستور كار قرار داده اند.

وی ادامه داد: هم اكنون در كشور زبالهسوزهایی كار بی خطرسازی و زباله سوزی پسماندهای بیمارستانی در مبداء را انجام می دهند اما این فرآیند بر مبنای استانداردهای روز انجام نمی دهند بنابراین در دانشگاه علوم تحقیقات تهران و در بخش دانشكده فیزیك پلاسما زباله سوز پلاسمایی تولید شده كه كاملاً استاندارد است و ۱۲ هزار درجه سانتی گراد گرما دارد و تمام زباله های خطرناك را بی خطرسازی می كند.

وی افزود: مقرر شده با تامین منابع مالی و جذب سرمایه گذار این زباله سوزها تولید و در چند نقطه از آنها بهره گرفته شود. بدون شك اگر منابع مالی لازم از راه سرمایه گذار تامین گردد و این زباله سوز به تولید انبوه برسد خیلی از مشكلات در حوزه پسماندهای ویژه همچون پسماندهای بیمارستانی حل و فصل می شود.

وی تصریح كرد: هم اكنون استانداری تهران دو سرمایه گذار آماده كرده است كه بطور قطع با مدیریت معاونت اقتصادی و سیاسی استان و همین طور معاونت عمرانی كه كارگروه پسماند را بر عهده دارند این مورد را به نتیجه خواهیم رساند. این فن آوری و تولید زباله سوزهای پلاسمایی در اختیار كشورهای محدودی است بنابراین ما با این كار حتی می توانیم زمینه تولید برق در این زباله سوزها را هم فراهم نماییم.1398/10/05
15:25:57
5.0 / 5
4468
تگهای خبر: تولید , شهرداری , صنعت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس