رئیس سازمان مدیریت بحران اعلام كرد

وضعیت بحرانی فروچاله های همدان

وضعیت بحرانی فروچاله های همدان به گزارش ال مور ایسنا/همدان رئیس سازمان مدیریت بحران كشور اظهار داشت: با وجود بارندگی ها فروچاله های همدان ترمیم نمی گردد و این وضعیت هم خود مبین تغییر اقلیم در كشور بوده و در وضعیت بحرانی قرار دارد.


اسماعیل نجار شامگاه سه شنبه ۱۰ دی ماه در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان همدان، با اشاره به سخت و پیچیده بودن مدیریت بحران اظهار نمود: گاهی در شبكه های مجازی حتی صدا و سیما مطالبی درباره مدیریت بحران منتشر می شود كه دور از انصاف و جوانمردی است.
وی در ادامه با اشاره به اینكه اگر همت مدیریت بحران نبود، در سیل فروردین تعداد زیادی جان خویش را از دست می دادند، تصریح كرد: ۷۶ تن در سیل فروردین امسال جان خویش را از دست دادند و اگر تخلیه منطقه "پلدختر" با قوه قهریه صورت نمی گرفت شاهد تلفات بیشتری بودیم.
وی اضافه كرد: تغییر اقلیم واقعیتی است كه باید آنرا پذیرفت بگونه ای كه شاهد این امر هستیم كه ۱.۷ سانتیگراد دما افزایش یافته است ازاین رو باید به تغییر نوع بارش، زاویه و پراكنش بارش توجه ویژه ای داشته باشیم.
معاون وزیر كشور فروچاله های موجود در همدان را اخطار جدی برای این استان دانست و اظهار داشت: با وجود بارندگی ها فروچاله های همدان ترمیم نمی گردد و این وضعیت هم خود مبین تغییر اقلیم در كشور است.
نجار در ادامه خاطرنشان كرد: پیشبینی های اداره كل هواشناسی با وجود افزایش دقت، دقیق نبوده كه علت آن كمبود امكانات و تجهیزات به دلیل تحریم ها بوده اما اخیرا میزان این پیشبینی ها به میزان واقعی نزدیك شده و دقت آن بالا رفته است.
وی اذعان كرد: كمبود تجهیزات، امكانات و اعتبارات در حوزه مدیریت بحران قابل پیگیری بوده كه در همین راستا تنها در یك مصوبه سالانه ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان برای وزارت راه برای خرید ماشین آلات به منظور استفاده از آن در مواقع بحرانی و همینطور ۲۰۰۰ میلیارد تومان بودجه از چهار وزیر برای نجات شركت هپكو اراك اختصاص یافته است كه سالانه ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت خواهد شد.
نجار با اشاره به استفاده از ظرفیت های موجود همچون ظرفیت نیروهای مسلح در ستاد مدیریت بحرات اعلام نمود: این مورد به اهمیت جامع نگری و پرهیز از بخشی نگری تاكید داشته و در غیر اینصورت طبق قانون جدید اگر دستگاهی در زمینه مدیریت بحران استنكاف كند باید به سازمان رسیدگی به تخلفات اداری معرفی شود.
وی آمار و اطلاعات عرضه شده در زمینه خسارت سیل را همراه با خلاء اعلام نمود و اظهار داشت: نمی گردد پس از وقوع یك حادثه همه مشكلات جامعه حتی آنهایی كه ارتباط به سیل نداشته را رفع كرد بلكه برای ساخت هزاران واحد باید به میزان اعتبار دولت، نیازها، مصالح و زمان توجه داشت.
معاون وزیر كشور در انتها خاطرنشان كرد: مدیریت بحران در زمینه پرداخت تسهیلات و كمك های بلاعوض مشكلی ندارد همینطور در زمینه معیشتی هم درصدد رفع مشكلات و موانع پیش رو تا رسیدن نتیجه بوده كه در عین حال در بخش كشاورزی مازاد بر نیاز تسهیلات بلاعوض در اختیار این بخش قرار گرفته است.
منبع:

1398/10/11
12:08:01
5.0 / 5
4263
تگهای خبر: بودجه , تسهیلات , جامعه , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس