مخالفت سازمان بوستان ها با نورپردازی درختان پایتخت

مخالفت سازمان بوستان ها با نورپردازی درختان پایتخت به گزارش ال مور مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران اظهار داشت: درختان موجودات زنده هستند و احتیاج به استراحت دارند؛ بنابراین نورپردازی به آنها آسیب می زند و ما با آن مخالفیم و جلوی آنرا گرفته ایم.


علی محمد مختاری در گفتگو با ایسنا، در تشریح وضعیت ساماندهی و كاشت درختان خیابان ولیعصر(عج) اظهار داشت: در فاز نخست برای ساماندهی درختان خیابان ولیعصر(عج) درختان با قدمت 10 تا 12 سال و با محیط بن 50 سانتی متر كه از شهرستانهای اطراف تهران به شهر حمل شده بود، اقدام كردیم.
وی ادامه داد: فاز نخست در سال 1396 با كاشت 740 اصله درخت انجام شد كه خیلی خوب جواب گرفتیم و در سال 1397 در فاز دوم 1100 اصله دیگر كاشته شد و سال جاری هم در فاز سوم 1000 اصله دیگر از تقاطع خیابان شهید بهشتی تا چهارراه شهید چمران كاشته خواهد شد.

مختاری افزود: ظرف 3 سال قبل سروسامان خوبی به درختان خیابان ولیعصر داده شده است و درختان كاشته شده با قدمت بالا، حدود 12 سال و محیط بن بالا بوده اند و خیلی خوب كاشت این درختان جواب داده است. البته در نقاط دیگری همچون خیابان فلسطین جنوبی، شهرآرا و خیابان آزادی حدفاصل نواب تا میدان آزادی هم كاشت درختان را داشته ایم.

وی در تشریح درختانی كه در فاز اول كاشت درختان خیابان ولیعصر با موفقیت كاشت آنها انجام نشده، اظهار داشت: حداكثر كاشت 16 درخت در سال اول با موفقیت انجام نشد كه بخشی از آن طبیعی و بخشی هم به علت سهل انگاری پیمانكار بود كه برخورد لازم هم انجام شد. همیشه در چنین طرح هایی حدود 10 درصد پرتی داریم؛ بنابراین این ساماندهی از نظر ما با موفقیت انجام شده است.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران ضمن انتقاد از بتن كردن كف جوی هایی كه درختان در آنها قرار گرفته اند، اضافه كرد: متاسفانه كف نهرها را بتن كردند تا برای نظافت روند كار تسهیل شود كه كار غلطی بوده و به درختان صدمه زده است. در این ارتباط دستورالعملی صادر شده كه كف نهرها باید خشكه چینی صورت گیرد و از بتن استفاده نكنند بدون شك درختان باید نفس بكشند و بتن اجازه این كار را از درختان می گیرد.
1398/12/03
14:29:08
5.0 / 5
3883
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس