مشاركت بخش خصوصی در تأمین تجهیزات مراكز درمانی و حفاظت فردی در مقابل كرونا ضروریست

مشاركت بخش خصوصی در تأمین تجهیزات مراكز درمانی و حفاظت فردی در مقابل كرونا ضروریست به گزارش ال مور فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلان شهر تهران با اشاره به ظرفیت های بخش خصوصی، خواهان مشاركت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران در تأمین تجهیزات حفاظت فردی و تجهیزات مراكز درمانی استان تهران برای مدیریت بیماری كرونا در این استان شد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا زالی در نشستی كه با اعضای هیئت رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران برگزار شد، اظهار نمود: تفاوت مبحث كرونا با سایر رخدادها در كشور این است كه درحال تجربه پدیده ای هستیم كه متاسفانه هم دانش كمی در عرصه جهانی برای آن وجود دارد و هم اینكه با حوادثی همچون سیل و زلزله كاملا متفاوت می باشد.
وی ادامه داد: متاسفانه این بیماری ابعاد خیلی پیچیده ای دارد و فقط یك رخداد غیر مترقبه بیولوژیك نیست، بلكه به اندازه ابعاد بیولوژیك آن، ابعاد اجتماعی و اقتصادی آن هم گسترده است.
دكتر زالی با اشاره به اینكه امكان دارد درگیری با این بیماری بین دو تا سه ماه آینده هم ادامه داشته باشد، خاطرنشان كرد: تجربه چین هم نشان داده است در مقاطعی كه به نظر می رسید اپیدمی در این كشور در حال كنترل است باردیگر با یك موج جدید روبرو شد، بنابر این اعلام زمان مهار این اپیدمی در كشور هم اكنون كار دشواری است.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلان شهر تهران افزود: به نظر می آید از زمان شروع بحث كرونا در كشور در پروتكل های ملی، ساز و كار مدون و شفافی برای مشاركت گرفتن از بخش خصوصی نبوده است و این مساله سبب ایجاد یك سردرگمی در ظرفیت های بخش خصوصی شده است.
وی افزود: همزمان بخشی از اقدامات بخش خصوصی مانند مجوزها، استفاده از ظرفیت های خارج از كشور و... با اقدامات بروكراتیك و ممانعت هایی كه متناسب با شرایط فعلی كشور نیست روبه رو می شود.
دكتر زالی با تاكید براهمیت مبحث كرونا و ارتباط مستقیم آن با جان وسلامت مردم توضیح داد: نخستین مبحث بحث امكانات حفاظت فردی است، یك بخشی از آن به خاطر سهمیه محدودی است كه وزارت بهداشت برای استان تهران در نظر دارد و قسمتی دیگر مربوط به این است كه اقلام مكشوفه به سرعت وارد مدار نمی شوند، همینطور افزایش ظرفیت در تولید هنوز نتوانسته در عرصه خویش را بروز دهد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلان شهر تهران خواهان مشاركت اتاق بازرگانی در تأمین این اقلام شد و اضافه كرد: در مورد تهران پیچیدگی های بیشتری وجود دارد، چونكه حجم بیماران بستری و خدمات درمانی گاهی اوقات از مجموع ده استان در كشور بیشتر است.
وی با اشاره به جمعیت شناور انبوه در شهر تهران اظهار داشت: این پدیده احیانا تمام كشور را درگیر می كند اما ما درحال حاضر در خط مقدم و نقطه داغ آن قرار داریم، به همین خاطر تهران به پروتكل متفاوتی نیازمند است چونكه تهران ایستگاه پایانی خدمات درمانی در كشور است و بدحال ترین بیماران در نهایت به تهران منتقل می شوند.
دكتر زالی با اشاره به اینكه اگر تهران برای رفع نیازهای خود گرفتار مشكل شود، كشور هم با چالش روبرو خواهد شد، اظهار نمود: در مورد تجهیزات حفاظت فردی سه مساله نقدینگی، تأمین تجهیزات و توزیع آن در سطح بازار وجود دارد كه بخش خصوصی می تواند در این حوزه چابك ترعمل كند.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلان شهر تهران با اشاره به اینكه می توان با هماهنگی نسبت به ترخیص اورژانسی این اقلام در گمرك اقدام نمود، اظهار داشت: در تهران با وضعیت نگران كننده ای در الگوی عرضه خدمات روبرو می باشیم چونكه در ایام اخیر تعداد بیماران افزایش می یابد و بیماران بدحال تری بستری خواهند شد كه در نتیجه اقلام سرمایه ای ما در بیمارستان ها مانند اقلامی كه در آی سی یو استفاده می شود در چند روز آینده مطلقا برای بیماران بدحال كافی نخواهد بود. اگر از الان به تجهیز، توسعه و لجستیك این اقلام سرمایه ای كمك نكنیم شاهد افزایش خسارات جانی بر اثر كرونا خواهیم بود.
دكتر زالی با اشاره به اینكه بیماری كرونا به یك مساله جهانی تبدیل گشته است، خواهان تصمیم گیری، برنامه ریزی و اقدام در كوتاه ترین زمان ممكن برای تهیه تجهیزات بهداشتی و درمانی با مشاركت اتاق بازرگانی شد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلان شهر تهران با اشاره به آثار منفی این اپیدمی بر صنعت، تولید و بازرگانی كشور اظهار داشت: اما اگر بتوانیم هرچه زودتر امكانات را در حوزه سلامت فراهم و بیماری را كنترل نماییم به شكلی احیای سریعتر اقتصاد كشور هم كمك كرده ایم.
دكتر زالی تصریح كرد: اگر باری كه بر دوش حوزه سلامت كشور است زودتر برداشته شود، اقتصاد هم سریعتر مسیر معمول خویش را پیدا می كند.

در ادامه این جلسه با اعضای اتاق بازرگانی درباره ظرفیت ها، چالش ها و امكانات این اتاق برای تأمین اقلام بهداشتی و درمانی لازم برای مقابله با بیماری كرونا در استان تهران و هم چنین ساز و كارهای قانونی آنها بحث و گفت و گو شد.
1398/12/17
21:45:14
5.0 / 5
3429
تگهای خبر: آینده , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس