آخرین اخبار از جلسه ستاد فرماندهی مدیریت كرونا در تهران

آخرین اخبار از جلسه ستاد فرماندهی مدیریت كرونا در تهران ال مور: فرمانده ستاد مدیریت بیماری كرونا در تهران ضمن تشریح آخرین تصمیمات اتخاذ شده در جلسه مشترك با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزیر بهداشت، برخی نكات بهداشتی برای جلوگیری از بروز بیماری را بیان كرد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا زالی با اشاره به برگزاری جلسه مشترك امروز میان وزیر بهداشت، رئیس مجلس شورای اسلامی و نمایندگان آن، اظهار داشت: جلسه بسیار خوبی انجام شد و مصوب شد كلیه اقدامات حمایتی از نظر تامین لجستیك، تامین اعتبارات و افزایش كمك به بار مصوبات ملی كرونا در صحن مجلس در چارچوب مصوبات مجلس تحقق یابد.
وی ادامه داد: برمبنای یكی از تاكیدات ویژه شخص رئیس مجلس نیز مقرر شد مصوبات ملی و استانی درباب كرونا ویروس مورد توجه قرار گیرد و سایر دستگاه ها نیز موظف به تمكین این مصوبات هستند. همین طور مقرر شد تعدادی مصوبه در كمیسیون های مختلف مجلس در ابعاد حمایتی، اعتباری، ایجاد ملاحظات در مداخلات اجتماعی و... صورت گیرد.
وی به جلسه دیگری كه با فعالان بیمارستان های خصوصی در تهران انجام شد اشاره نمود و افزود: همكاران ما در مجموعه بیمارستان های خصوصی اعلام آمادگی كردند تا به كمك ما بیایند تا بتوانیم بعد از گذر از پیش شرط های لازم دراین زمینه از ظرفیت های بخش خصوصی نیز بهره كافی را ببریم.
وی درباب مباحث مطرح شده در جلسه با بسیج جامعه پزشكی كشور، بیان كرد: بسیج جامعه پزشكی نیز آمادگی خودرا برای ارائه خدمات در سه دانشگاه علوم پزشكی فعال در سطح استان تهران اعلام نموده است و در جلسه امروز تقسیم كار مقتضی صورت گرفت كه از فردا كار خودرا آغاز خواهند كرد.
زالی درباب تخت های فعال بیمارستانی در زمینه بستری بیماران مبتلا به كرونا، اظهار داشت: عمده تخت های بیمارستانی از مجموعه بیمارستان های دانشگاهی ما هستند البته از ظرفیت سایر نهادها مانند تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و... نیز استفاده شده است اما تمركزمان همچنان بر بیمارستان های عمومی است چونكه بیمار مبتلا به كرونا نیازمند خدمات عمومی است.
وی با اشاره به اینكه در ایام ابتدایی شیوع بیماری بیمارستان هایی خاص برای درمان مبتلایان در نظر گرفته شده بود، اشاره كرد: در ایام اول ۶ بیمارستان به این كار اختصاص یافت كه با گذشت زمان راهبردمان را تغییر دادیم.
زالی درباب وضعیت كرونا در تهران، اشاره كرد: برمبنای گمانه زنی های موجود ما در راه پیك بیماری قرار داریم. اینكه در چه زمانی شرایط بطور كلی تغییر خواهدنمود به رعایت بهداشت عمومی توسط مردم وابسته است. برای كنترل ویروس باید ریتم زندگی مردم در تهران تغییر كند. رعایت بهداشت فردی، عدم حضور در اجتماعات، كاهش ترددها و... همچون موارد كمك كننده به كنترل بیماری است. خوشبختانه در ایام گذشته تغییرات مثبتی رخ داده است اما نیازمند تغییرات بیشتری هستیم.
فرمانده ستاد مدیریت بیماری كرونا در تهران درباب قرنطینه شهر تهران، اشاره كرد: قرنطینه سازی دارای ۴ سطح است كه بطور معمول سختگیرانه ترین نوع آن كه به ذهن مردم متبادر می شود سطح چهارم آن است كه مبادی ورودی و خروجی شهرها بسته شده و ترددها در شهرها به حداقل رسیده و قوه قهریه نیز مبادرت به فعالیت خواهدنمود. اقداماتی كه حالا در كشورهایی مانند چین، كره جنوبی و ایتالیا بیش از ما مورد توجه قرار گرفته است، سطح سوم قرنطینه است به شكلی كه اهتمام می شود تجمعات مردمی به حداقل رسیده، مداخله برای بروز پراكندگی اجتماعی صورت گیرد و... بدین سبب حالا موضوع قرنطینه می تواند برای استان هایی موثر باشد كه میزان آلودگی كمتری نسبت به سایر نقاط دارند.
وی ادامه داد: حتی در مناطق آلوده تر مانند تهران، گیلان و قم نیز از آنجایی كه هنوز از نظر همه گیرشناختی كانون قعال شناخته می شویم كه باید اقدام جدی برای عدم ورود و خروج به شهرها را مورد توجه قرار دهیم. عدم مدیریت تردد سبب می شود افراد از سایر استان های آلوده با ویروس های متفاوت تر وارد شهر تهران شوند كه بار مراجعات را افزایش خواهد داد. از طرف دیگر انتخاب سواحل شمالی كشور برای سفر در این روزهای سخت سبب افزایش مشكلات برای كادر درمانی در استان های شمالی خواهد شد كه باتوجه به عدم وجود زیرساخت كافی در آن نقاط با خدشه در ارائه خدمات مواجه خواهیم بود.
ایشان سپس به رعایت نكات بهداشتی در آسانسورها و نانوایی ها تاكید ویژه كرد و اضافه كرد: یكی از راه هایی كه می تواند سبب افزایش سطح ایمنی و دوری از آلودگی شود، استفاده از دستمال كاغذی یا خلال دندان هنگام فشردن كلیدهای آسانسور است.
زالی همین طور افزود: از آن جایی كه نان قوت غالب مردم شمرده می شود رعایت دستورات بهداشتی در نانوایی ها و همین طور هنگام خرید نان اهمیت ویژه ای دارد. در صورتیكه هر یك از شاغلین در نانوایی احساس بیماری داشته باشند نباید در محل كار خود حاضر شوند. نكته مهم دیگر آن است كه فردی كه از مردم وجه نان را دریافت می كند نباید باردیگر دست خودرا در تماس با نان قرار دهند.
وی كه در یك برنامه تلوزیونی صحبت می كرد، در خاتمه سخنان خود اظهار نمود: به مردم نیز سفارش می نماییم هنگام خرید نان كمترین تماس را با سطوح برقرار كرده و قبل از هربار مصرف نان را باردیگر گرم كنند تا آلودگی احتمالی از بین برود.1398/12/19
21:16:56
5.0 / 5
3363
تگهای خبر: ایمنی , جامعه , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس