غربالگری گودهای زباله گردی و مراكز تجمعی كودكان كار تا اختتام بحران كرونا

غربالگری گودهای زباله گردی و مراكز تجمعی كودكان كار تا اختتام بحران كرونا ال مور: سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از راه اندازی خط تولید ماسك برای تامین ماسك كارتن خواب ها آگاهی داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مالك حسینی در نشست خبری مجازی كه امروز انجام شد در مورد كارهای سازمان خدمات اجتماعی به دنبال شیوع كرونا در تهران اظهار داشت: از زمانی كه بحث كرونا عنوان شد ما بخشنامه هایی را درباب رعایت حداكثری نظافت به گرمخانه ها ابلاغ كردیم و زمانی كه كرونا رسما وارد كشور شد وضعیت مراكز را به حالت ویژه تغییر دادیم و پروتكل هایی را در مورد ورود افراد كارتن خواب به گرمخانه ها تدوین كردیم و در همین راستا ایجاد اتاق ایزوله برای همه مراكز در دستور كار قرار گرفت.
وی با اشاره به اینكه برمبنای پروتكل تدوین شده علایم اولیه كلیه كارتن خواب های ورودی به گرمخانه ها چك می شد و اگر مورد خاصی داشتند طی هماهنگی با اورژانس نسبت به انتقال آنها اقدام می شود، اظهار داشت: همین طور معمولا روزانه یكبار گرمخانه ها ضدعفونی می شد اما به دنبال كنترل شیوع كرونا تمامی گرمخانه ها روزانه سه مرتبه ضدعفونی می شوند.
وی با اشاره به اینكه هر شب ارائه آموزش های بهداشتی به كارتن خواب ها و افراد بی خانمان انجام می شود اظهار داشت: ۴۰۰۰ كودك كار در مدارس پرتو مشغول به تحصیل بودند و از روز دوم اسفند ماه این مدارس تعطیل شد.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون میزان بازگشت كارتن خواب ها به دنبال شیوع كرونا افزایش یافته است به شكلی كه ورودی های ما حتی از روزهای پیك سرما افزایش یافته است، اظهار داشت: البته ماده ۱۶ پذیرش معتادان متجاهر را متوقف كرده و از طرف دیگر ندامتگاه ها مبادرت به ارائه مرخصی به افراد كرده اند كه ممكنست این افراد از طرف خانواده ها پذیرش نشوند و یا امكان سفر نداشته باشند كه بنا بر این به مراكز ما بازگشت می كنند.
وی با اشاره به اینكه خوشبختانه خط تولید ماسك در یكی از مراكز شهرداری فعال شده و هم اكنون به همه مددجویان روزانه یك الی دو ماسك داده می شود، اظهار داشت: در مورد وضعیت كودكان كار با سازمان های مردم نهاد همكاری می نماییم و از خدمات آنها پشتیبانی می شود و در نظر داریم طرح ویژه ای را در گودهای زباله گردی و مراكز تجمعی كودكان كار ارائه دهیم كه ضمن غربالگری اولیه و دادن یك وعده غذای گرم به آنها تا اختتام بحران كرونا، یك خط ویژه ارتباطی به آنها می دهیم تا در صورت بروز مشكل با ما تماس گیرند چونكه گاهی این افراد خانواده ای ندارند و در صورت بروز مشكل نمی دانند كه باید با چه كسانی تماس بگیرند.
او همینطور از راه اندازی یك خط ارتباطی با سازمان های دولتی آگاهی داد و اظهار داشت: این سازمان ها در امتداد مسئولیت پذیری اجتماعی خود به ما كمك خواهند كرد.
وی با اشاره به اینكه تا روز گذشته به سبب نبود ماسك، نمی توانستیم به مددجویان ماسك بدهیم اما حالا با راه اندازی خط تولید، روزانه یك الی دو ماسك به مددجویان داده می شود اظهار داشت: البته علاوه بر افزایش تعداد دفعات ضدعفونی كردن گرمخانه ها فاصله تخت ها را نیز افزایش دادیم و به صورت مرتب مواد ضدعفونی كننده در اختیار كارتن خواب ها قرار داده می شود.
منبع:

1398/12/19
23:15:38
5.0 / 5
3411
تگهای خبر: آموزش , تولید , خدمات , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس