رشد سه برابری كشف جرایم آغاز به شكار در تهران

رشد سه برابری كشف جرایم آغاز به شكار در تهران به گزارش ال مور فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با تشریح عملكرد یگان حفاظت محیط زیست استان تهران و محیط بانان مناطق تحت مدیریت در سال ۹۸ از افزایش سلاح های كشف شده از متخلفان و افزایش كشف جرایم آغاز به شكار در كنار كاهش صید آبزیان در سال قبل اطلاع داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمدرضا خویشتندار با بیان این خبر اظهار داشت: میزان كشف جرایم آغاز به شكار سال ۹۸ با تعداد ۶۱ عدد در مقایسه با سال ۹۷ با تعداد ۱۹ عدد، رشد بیشتر از سه برابری داشته و خوشبختانه از این حیث با تلاش و هوشیاری محیط بانان از صدمه به حیات وحش و كشتار آن جلوگیری شده است.
ایشان در ادامه با اشاره به اینكه در مورد كشف و ضبط سلاح هم در سال ۹۸ درمجموع ۲۰۳ قبضه سلاح كشف و ضبط شده است كه در مقایسه با تعداد ۶۲ قبضه سلاح كشف شده در سال ۹۷ این تعداد به بیشتر از سه برابر رسیده است، اظهار نمود: كشفیات سلاح شامل انواع و اقسام سلاح های شكاری مجاز و غیر مجاز همینطور تیر و كمان و عمده آن در شش ماهه دوم سال كشف و ضبط شده است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به كاهش قابل توجه میزان صید غیرمجاز آبزیان پارسال نسبت به سال ۹۷ خاطرنشان كرد: میزان صید غیرمجاز آبزیان پارسال ۵۶۰ و در سال ۹۷ هم ۱۲۱۷ قطعه بوده كه دلیل آن حضور بیشتر و موثرتر محیط بانان در مناطق تحت مدیریت و دستگیری متخلفان شكار است.
ایشان در ادامه درباره شكار غیرمجاز پستانداران با اشاره به اینكه رشد آماری در میزان شكار در این عرصه در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ وجود نداشته است، اظهار نمود: زنده گیری پرندگان و پستانداران هم در سال ۹۸ با تعداد ۷۹ عدد نسبت به سال ۹۷ رشد حدود ۸۰ درصدی داشته است.
طبق گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، خویشتندار در انتها با اشاره به اینكه تعداد ۲۸۲ نفر متخلف شكار و صید در سال ۹۸ توسط ماموران یگان حفاظت استان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی گشتند، اظهار داشت: برنامه ریزی برای حضور بیشتر و موثرتر محیط بانان در مناطق و افزایش گشت و پایش مناطق تحت مدیریت در دستور كار سال ۹۹ یگان حفاظت استان تهران قرار دارد.




منبع:

1399/01/24
15:00:20
5.0 / 5
2844
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس