رییس سازمان امور اجتماعی كشور:

ایجاد سامانه متمركز مدیریت مشاركت محله محور به معنای ادغام فعالیت گروه ها و دستگاه ها نیست

ایجاد سامانه متمركز مدیریت مشاركت محله محور به معنای ادغام فعالیت گروه ها و دستگاه ها نیست به گزارش ال مور معاون وزیر كشور و رئیس سازمان امور اجتماعی كشور اعلام نمود: الگوی محله محوری در مهار بحران ویروس كرونا در كشور موفقیت خویش را بخوبی نشان داد و تلاش می شود این مدل جهت استفاده از مشاركتهای مردمی در همه بحرانها به كار گرفته شود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، تقی رستم وندی امروز (دوشنبه) در دومین نشست کارگروه ملی مشارکتهای مردمی مبارزه با کرونا که در سالن پیامبر اعظم (ص) در وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به نقش آفرینی گروههای اجتماعی و مردمی در فرآیند مبارزه با کرونا طی دو ماه و اندی اخیر اظهار داشت: مهم ترین وجه مشارکت مردم در برنامه های مبارزه ضد کرونا بر فعالیتهای محله محور استوار بوده است و تلاش داریم با فعال سازی ظرفیت های هر محله، مشکلات و چالش های آنرا با اتکا به نیروهای همان محله حل و فصل نماییم.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه طی دو ماه اخیر تجربه خوبی از راهبرد محله محوری در مدیریت بحران کرونا بدست آوردیم، خاطرنشان کرد: باید محله محوری به جریانی اجتماعی در کشور تبدیل گردد و در سایر مسائل بزرگ کشور هم مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در این حوزه ضرورت تقویت هم افزایی نیروها را خاطرنشان کرد و اظهار داشت: برای موفقیت در این کار، در وهله اول نیازمند ساختارسازی دقیق و هوشمند هستیم. نباید فضایی ایجاد شود که اقدامات و کارهای بزرگ در کشور به صورت موازی کاری صورت گیرد.

رستم وندی با اشاره به اینکه در عصر جدید، مدیریت جامعه به سمت مردم محوری حرکت کرده است، اظهار داشت: در همه جای دنیا برای حل مشکلات و چالش ها ابتدا به مردم رجوع و از ظرفیت های گروههای مردم نهاد برای عبور از بحران ها استفاده می شود. ما هم باید در کشورمان به سمتی حرکت نماییم که ظرفیت های مردمی را به صورت سازمان یافته در فرآیند حل چالش ها به حرکت در بیاوریم.

وی برای تحقق این هدف بر ضرورت ایجاد سامانه ای یکپارچه برای هدایت مشارکت های مردمی در سطح کشور تصریح کرد و از برنامه وزارت کشور جهت راه اندازی آن اطلاع داد و اظهار داشت: این سامانه به منظور تسهیل فرآیند مشارکتهای مردمی و هم افزایی آن در حل مشکلات ایجاد می شود و در آن، استفاده از ظرفیت همه نهادها و گروهها برای حل مسائل و مشکلات و نحوه هماهنگی میان آنها پیشبینی خواهد شد.

رستم وندی تصریح کرد: ایجاد سامانه متمرکز مدیریت مشارکت محله محور به معنای ادغام سازی و یکی کردن فعالیت گروهها و دستگاهها نیست بلکه هدف اتصال و هم افزایی ظرفیت آنها است.

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور همینطور از تدوین «برنامه جامع محله» سخن گفت و اظهارداشت: در این برنامه، مشکلات و نیازمندیهای هر محله و ظرفیت های مردمی برای حل آن بررسی و ارزیابی شده و تلاش خواهد شد تا با وحدت فرماندهی و ساماندهی، کمکهای مردمی به شکلی عادلانه و منصفانه میان نیازمندان توزیع شود.

رستم وندی در این راستا آمادگی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور را برای دریافت نظرات همه دست اندرکاران و کارشناسان در جهت اصلاح و تکمیل الگوی محله محوری اعلام نمود و اظهار داشت: آنچه در کشور با اتکای به مردم طی دو ماه اخیر در مبارزه ضد کرونا صورت گرفته، کاری بس بزرگ و ستودنی مردم با چندین سازمان مردم نهاد با دولت می باشد که باید این اقدام و حرکت بزرگ در تاریخ ثبت و ماندگار شود.

رستم وندی همینطور از تلاشهای وزارت کشور برای کمک به آزادسازی حساب های مسدود شده بعضی از انجمن های خیریه اطلاع داد و اظهار داشت: وزارت کشور تلاش خواهد نمود با همکاری دیگر دستگاهها، مشکلات پیش روی نهادهای مردمی و مجموعه های خیرین رفع و به توسعه فعالیتهای آنها در امر خدمت رسانی کمک گردد.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رستم وندی تصریح کرد: در تلاش هستیم زمینه ای فراهم گردد تا همه ظرفیت های موجود در کشور از سازمان بسیج و فرمانداری ها گرفته تا گروههای مردمی بتوانند در شرایط بحرانها در قالب یک سامانه و فرماندهی واحد در جهت خدمت به مردم فعالیت و حرکت نمایند.1399/02/16
13:58:19
5.0 / 5
2611
تگهای خبر: توسعه , جامعه , دستگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس