پاسخی به ابهامات چرایی برج سازی در منطقه ۲۲

پاسخی به ابهامات چرایی برج سازی در منطقه ۲۲ ال مور: عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران به برخی شائبات در مورد ادامه ساخت و ساز در منطقه 22 پاسخ داد.


زهرا نژاد بهرام در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه برخی ها نسبت به این مساله که چرا همچنان ساخت و سازها در منطقه ۲۲ ادامه دارد به مدیریت فعلی شهری انتقاد می کنند، اظهار داشت: باید اعلام کنم که مدیریت فعلی شهری هیچ مجوز ساخت و ساز جدیدی در منطقه۲۲ صادر نکرده است و این برج هایی که در حال ساخت هستند حداقل مجوزشان ۳ سال پیش صادر شده اند.
وی با بیان این که بررسی ها نشان میدهد که برج های در حال ساخت در منطقه ۲۲ بر اساس مجوزهای قدیمی است و مدیریت فعلی مجوزی صادر نکرده اظهار داشت: مجوز ساخت این برج ها حداقل سه سال پیش صادر شده و مدیریت قبلی و پول صدور پروانه این واحدها را نیز دریافت کرده و حقوق مکتسبه برای افراد به وجود آمده است.
نژاد بهرام با اعلان اینکه بیشتر این برج ها مربوط به تعاونی مسکن می باشد که حتی مالکیت این واحدها اصطلاحا "چند دست" شده است، اظهار داشت: یک برج ۲۵ طبقه دارای واحدهای زیادی است که هر واحد را به یک نفر فروختند و این حقوق مالکانه سبب شده که نتوانیم حتی در زمینه تهاتر موفق باشیم.
ایشان سپس با اشاره به مشکلات شهرک مروارید در این منطقه اظهار داشت: ۵۹ برج ۳۰ طبقه مقرر است در این شهرک ساخته شود و طراحی این شهرک بگونه ایست که متاسفانه نه فقط فاصله مناسب این برج ها رعایت نشده بلکه زمینی برای ارائه خدمات به مردم وجود ندارد.
نژادبهرام اظهار داشت: این در حالیست که برخی بلوک ها ساخته شده و فونداسیون برخی برج ها نیز به وجود آمده است اما در تلاشیم با چانه زنی حداقل در مورد برج هایی که ساخته نشده اند نسبت به تهاتر اقدام نماییم تا حداقل خدمات شهری و رفاهی دراین شهرک ایجاد شود.
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اعلان اینکه برخی ها انتقاد می کنند که چرا ساخت و ساز برج هایی که مانع گردش هوا در تهران است ادامه دارد اظهار داشت: باید اعلام کنم که نه اجازه ساخت این برجها در این دوره صادر شده و نه حتی پول آن به حساب به خزانه این دوره واریز شده است و ما می توانیم به سبب حقوق مکتسبه به وجود آمده تنها بر امر ساخت وساز این برجها نظارت نماییم تا بهتر ساخته شوند.
منبع:

1399/03/12
12:18:58
5.0 / 5
2426
تگهای خبر: خدمات , ساخت , مجوز , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس