استاندار كردستان:

مردم رعایت نكنند محدودیت ها باردیگر اعمال خواهد شد

مردم رعایت نكنند محدودیت ها باردیگر اعمال خواهد شد ال مور: كردستان استاندار كردستان از مردم درخواست نمود با رعایت موازین بهداشتی و پرهیز از تجمعات، مانع اعمال محدودیت های كسب و كار و سیاە پوش شدن سنندج شوند.


بهمن مرادنیا در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا اظهار نمود: ما به دنبال تعطیل کردن مشاغل و کسب و کارهای مردم نیستیم ولی اگر مردم رعایت نکنند به شرایط اسفند و فروردین ماه باز خواهیم گشت.
وی با اعلان اینکه مردم از برگزاری مراسم عزاداری و عروسی بصورت جدی پرهیز کنند، اظهار داشت: قلیان سراها، پارک ها، بوستان ها و هر مکانی که امکان تجمع مردم وجود دارد بسته خواهند شد.

مرادنیا افزود: متاسفانه شاهد می باشیم که مردم مراسم عزاداری و عروسی خودرا به پارکینگ ها منتقل کرده اند که نقش زیادی در گسترش بیماری کرونا دارد در حالی که برگزاری این دست از مراسم ها در شرایط فعلی هیچ ضرورتی ندارد و فقط یک تهدید مقابل سلامت مردم بشمار می رود.

استاندار کردستان وضعیت شهر سنندج را به لحاظ تعداد بیماران کرونایی و بستری ها بسیار بحرانی دانست و اظهار نمود: الان بیمارستان توحید پر از بیماران کرونایی که تخت ها را اشغال کرده اند و با عدم رعایت و همکاری نکردن مردم گرفتار مشکل خواهیم شد.

مرادنیا افزود: مردم با حساسیت بیشتر و با رعایت پروتکل ها و بهداشت فردی مانع گسترش بیماری کرونا شوند چونکه با ادامه روند فعلی سنندج با گرفتاری بیشتر مواجه می شود و از مردم درخواست می کنم مانع سیاه پوش شدن سنندج شوند.

او همینطور به تعطیلات پیش رو در هفته آینده اشاره نمود و اظهار داشت: برای پیش گیری از شیوع ویروس کرونا بازار شهرستان های مرزی و مناطق گردشگری استان بسته خواهند شد و در جلسه ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور درخواست خواهم کرد که اختیارات خاصی به استان برای تصمیم گیری برای مقابله با بیماری کرونا داده شود.

مرادنیا از تشکیل یک اکیپ بازرسی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی آگاهی داد و اشاره کرد: با همکاری دادستانی و نیروی انتظامی با اشخاص و اماکنی که سلامت مردم را تهدید می کنند برخورد خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این نشست تعداد بستری های کرونایی در استان را تا این لحظه ۳۴۹ و تعداد فوتی ها از روز گذشته تابحال را ۱۱ نفر عنوان نمود.
منبع:

1399/03/23
19:32:58
5.0 / 5
2883
تگهای خبر: آینده , سلامت , عروس , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس